בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תקיפה אנטישמית

רבה של ארגנטינה הותקף בביתו - מצבו קשה

רבה של ארגנטינה הרב דוידוביץ' הותקף בביתו. התוקפים קשרו את אשתו של הרב, היכו אותו, שדדו רכוש והשמיעו כלפיהם נאצות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אדר תשע"ט - 09:12 26/02/2019
גודל: א א א
הרב דוידוביץ' עם ראש הממשלה נתניהו (צילום: אבי אוחיון לע"מ)
הרב דוידוביץ' עם ראש הממשלה נתניהו (צילום: אבי אוחיון לע"מ)

רבה של ארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ' הותקף הלילה בביתו בידי אלמונים שפרצו לבית, שדדו חפצים והיכו אותו וקשרו את רעייתו, כך פורסם בכלי תקשורת במדינה.

על פי הדיווחים, הרב הובהל לקבלת טיפול רפואי כשמצבו של הרב קשה. לפי הדיווחים, התוקפים אמרו לרב כי הם יודעים שהוא רבה של ארגנטינה והשמיעו נאצות כלפיו וכלפי אשתו במהלך התקיפה.

אריאל איכבוים, נשיא ארגון הגג של הקהילות היהודיות בארגנטינה, סיפר בתכניתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב' כי הרב במצב קשה אך יציב ובהכרה, ואף שוחח עמו.

"הרב קם מהמיטה ומיד זיהה מישהו בשירותים וברח במדרגות לקומה התחתונה, שם חיכו עוד שלושה אנשים ובחוץ חיכו עוד שלושה אנשים, כך שהיתה הכנה מוקדמת. הבית של הרב ממש במרכז השכונה הכי מאוכלסת ביהודים איפה שיותר חיים יהודים עם בתי ספר וישיבות וכוללים ושם היה האירוע ואנחנו מאוד מודאגים על הביטחון של היהודים פה", סיפר.

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין מסר בתגובה: ״‫אני מזועזע מתקיפתו של הרב הראשי בארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ׳. בשבוע שעבר נפגשתי עם שגרירי מדינות אמריקה הלטינית וביקשתי מהם להעביר מסר- ישראל מדינת היהודים לא תשקוט אל מול מתקפות אנטישמיות וחובתן של הממשלות המקומיות לעקור אותן מן השורש.‬״

שר התפוצות, נפתלי בנט: ״מתפללים להחלמתו של הרב הראשי בארגנטינה, אך תפילות אינן מספקות. מנהיגי העולם צריכים לנקוט עמדה ברורה, דם יהודי אינו הפקר״

״מחשבותינו ותפילתנו עם הרב דוידוביץ׳, רבה הראשי של ארגנטינה, שהותקף באכזריות מתועבת. אנחנו מתפללים להחלמתו המהירה, אך מחשבות ותפילות אינן מספקות. הגיע הזמן לפעולה.
מנהיגי העולם באירופה, בדרום אמריקה ובמקומות אחרים, לא עושים מספיק כדי ללמוד את לקחי העבר. שלא כמו בעבר, היום יש לנו את ישראל, ביתו של העם היהודי כולו, וכל יהודי בעולם צריך לדעת שיש לו פה בית.

אבל גם יהודים שרוצים לחיות בארגנטינה, בצרפת, באנגליה, בארה"ב או בכל מקום אחר ברחבי העולם, אנחנו כאן גם בשבילם. אנחנו נעמוד נגד האנטישמיות. ישראל חזקה היא התשובה היחידה לשנאת יהודים ואויבינו צריכים לדעת שדם יהודי אינו הפקר.

אני קורא לממשלת ארגנטינה לנקוט עמדה ברורה מאוד, במילים ובמעשים. הפושעים שעשו זאת חייבים להימצא ולהיעמד לדין״.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד