בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ריבונות" - כתב עת מדיני חדש בהוצאת "נשים בירוק"

תנועת "נשים בירוק" והפורום למען ריבונות הודיעו על הוצאה לאור של "ריבונות" - כתב עת חדש לקראת שבת חיי שרה. "העיקרון הראשוני והבסיסי הוא שצריך להחיל את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון מסיבה פשוטה - זו הארץ שלנו"

  • יח"צ
  • כ' חשון תשע"ד - 08:30 24/10/2013
גודל: א א א
תנועת "נשים בירוק" והפורום למען ריבונות הודיעו על הוצאה לאור של "ריבונות" - כתב עת חדש לקראת שבת חיי שרה. "העיקרון הראשוני והבסיסי הוא שצריך להחיל את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון מסיבה פשוטה - זו הארץ שלנו"
[caption id="attachment_77372" align="aligncenter" width="368"]כתב העת ריבונות (נשים בירוק) כתב העת ריבונות (נשים בירוק)
בעוד בעיתונים מתפרסמים ידיעות מן המו"מ בין ישראל לרשות הפלשתינית ומקשרים בין הגרעין האיראני לענין עתיד יהודה ושומרון – תנועת נשים בירוק משיקים את כתב העת "ריבונות".
כתב העת 'ריבונות' יופץ ב 100.000 עותקים ברחבי הארץ ,יתורגם לאנגלית ויופץ בקרב מעצבי דעת קהל ומדינאים בארץ ובחו"ל. "עם הכתב עת הזה מבקשים אנו לצעוד נוסף בדרך להטמעה רעיונית ומעשית של החלופה הציונית לחזון שתי המדינות שהציג השמאל במשך עשרות שנים וכשל", אומרים בתנועה.
"בשנים האחרונות פתחנו, בנוסף לפעילות בשטח, במינוף חזון החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון. בעוד הימין עמל ומגיע להישגים חשובים בנתיב של עוד דונם ועוד עז, קובעת הרשות הפלשתינית עובדות הן בשטח והן בתודעה הבינלאומית והישראלית. צעד אחר צעד מוקמת בפועל מדינה פלשתינית על שטחי ארץ ישראל במימון בינלאומי וללא מענה אידיאולוגי, מדיני ומעשי מצידה של ישראל", מסבירים בנשים בירוק את הסיבה בגינה החליטו להוציא את כתב העת.
"כחלק מהמאמץ ההסברתי, המקביל למאמץ המעשי להיאחזות בקרקע, אנו משיקים את 'ריבונות' כהמשך ישיר לכנסים שיזמנו ונשאו את הקריאה להחלת הריבונות על יהודה ושומרון. בין דפי גיליונות 'ריבונות' נקיים דיון אידיאולוגי ומעשי סביב שאלות עקרוניות ומהותיות באשר לחזונו המדיני של הימין הישראלי. נעלה שאלות רבות בנושא הריבונות ומימושו, שעל אף חשיבותן אין בכוחן להעיב על העיקרון הראשוני והבסיסי ולפיו את הריבונות הישראלית יש להחיל על יהודה ושומרון מסיבה פשוטה - זו הארץ שלנו. עיקרון מנחה זה קודם וראשון לכל ההסברים והצידוקים האמיתיים שיבואו לאחר מכן ומהווה יסוד עבורם".
בגיליון מספר 1 שיופץ כאמור בשבת הקרובה, מופיעים ראיונות וכתבות עם השר אורי אריאל, גאולה כהן, סגן השר זאב אלקין, הרב גדעון פרל, חבר ועדת לוי אלן בייקר, מנהלת ערוץ 7 הרבנית שולמית מלמד, עו"ד בצלאל סמוטריץ מרגבים, ישראל הראל ויוסי דגן, סגן יו"ר מועצת שומרון.

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד