בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רצח ידוע מראש: ספיר נחום לא היתה הראשונה

ממיקה טגפאו ועד תהילה נגר: הכתובת היתה על הקיר ומבול הפניות לארגוני הסיוע מעיד על החשש מרציחות נוספות

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ' סיון תשפ"ב - 17:15 19/06/2022
גודל: א א א
"התבוללות היא שואה לעם היהודי"- הפגנה של ארגון להב"ה. ארכיון
"התבוללות היא שואה לעם היהודי"- הפגנה של ארגון להב"ה. ארכיון

רצח ספיר נחום הי"ד, הינו מקרה נוסף בשרשרת ארוכה של בנו יהודיות שנרצחו בידי בני זוגן הערבי.

ההיסטוריה של נשים יהודיות שהיו בקשר עם בני זוג ערבים ונרצחו, מלמדת כי ניתן היה לצפות מראש את המקרה של ספיר נחום הי"ד שעל פי החשד נחטפה ונרצחה בידי בן זוגה הערבי, וולא חלאילה.

כפי שכבר פורסם בעבר חלאילה, הינו עבריין לאומני ופלילי מוכר, אשר ישב בכלא על שוד מזויין ופירסם סרטונים מתוך המהומות בעכו בפרעות תשפ"א. אחיו עלאא, שנעצר ונחקר גם הוא בחשד למעורבות ברצח ספיר ישב בכלא עד לא מזמן לאחר שהואשם ברצח.

ספיר נוספה לרשימה בה נמצאות כבר מיקה טגפאו, ולנטינה דומבייב, תהילה נגר ומיכל חלימי הי"ד ואלו רק חלק מן הבנות שנרצחו בידי בני זוג ערבים ב-20 השנים האחרונות, לפחות בחלקם מסיבות לאומניות.

רצח מיקה טגפאו הי"ד

מיקה טגפאו הי"ד, נערה בת 16 מקריית גת, נרצחה לפני כ-16 שנים בידי בדואים מרהט.

אימה של מיקה, מריה, אמרה לאחר מציאת גופתה כי בתהּ נפגשה בעבר עם צעירים בדואים והיא חששה מכך. על פי כתבה שפורסמה באתר YNET לאחר הרצח, בשלב מסוים גם מיקה חשה כי עליה לנתק את הקשר עם הבדואים וביקשה מאמה שתסייע לה בכך על ידי העברת לפנימיה מחוץ לעיר. אלא שהאם התלבטה האם לעשות כן מאחר שזו היתה בתה הבוגרת, שסייעה לה בגידול ילדיה הקטנים כאם חד הורית.

"היא היתה ילדה תמימה וטובה לכולם. אמנם מדי פעם היא נעלמה מהבית, אבל תמיד התקשרה ואמרה איפה היא - באשקלון או אצל חברה", סיפרה האם אך הוסיפה: "חששתי שלעתים זה היה שקר והיא למעשה מבלה ברהט או ביישוב בדואי אחר. כמה פעמים אמרתי לה שזה מסוכן, היא עוד ילדה".

על פי כתב האישום, טגפאו הגיעה למועדון בשם "בלוזון" באשדוד בליל שבת כ"ד ניסן התשס"ו (22/4/06 למניינם), ולאחר סגירת המועדון גילתה שברכב שאיתו הגיעה מקרית גת אין מקום להסיע אותה בחזרה לביתה. שני בדואים, אחמד בן חסן אבו מוסא ומחמד בן עבדל עזיז אל הוזייל, שראו כי  נותרה ללא דרך לשוב לביתה הציעו לה שתצטרף אליהם והם יסיעו אותה לביתה. על פי עדות חברתה ואדם נוסף שהיה במועדון, בתחילה פחדה וסירבה, אך לאחר שהבינה כי אין לה דרך אחרת להגיע לביתה הסכימה להצטרף אליהם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בניגוד להבטחותיהם, הסיעו הבדואים את מיקה למבנה נטוש על יד רהט, סמוך לצומת להבים, שם רצחו אותה באמצעות מרצפת אבן שהטיחו בראשה. לאחר רציחתה שרפו את גופתה כדי למנוע את גילוי מעשיהם. קטינה נוספת, חברתה של הנערה מיקה, העידה במשטרה כנגד הרוצחים ונלקחה למקלט מחשש לחייה כתוצאה מהעדות.

רצח ולנטניה דומבייב הי"ד

כשנה לאחר רצח מיקה טגפאו נרצחה ולנטינה דומבייב מלוד. דומבייב היתה נשואה לעיאד שאמי, כבן 30 בזמן הרצח, ערבי מרמאללה ששהה בישראל באופן בלתי חוקי.

עיאד שאמי הורשע בחטיפת בת זוגו יחד עם חברתה, ורציחתה של בת זוגו.

על פי כתב האישום בו הורשע, לאחר שביקשה דומבייב להפרד ממנו, דרש שאמי לקבל את בנם המשותף ולגדל אותו בעצמו.

כשבועיים לאחר שנפרדו בני הזוג, חטף שאמי את דומבייב יחד עם חברה נוספת שלה אך זו הצליחה להימלט מידיו.

את דומבייב שלא הצליחה להימלט הוא רצח, והשליך את גופתה בתוך שיח סמוך לתחנת דלק באיזור אשדוד.

רצח מירה פדלון הי"ד

רצח נוסף שבוצע בידי ערבי שהיה בקשר זוגי עם יהודיה, הוא רצח מירה פדלון הי"ד.

לפני כ-17 שנה רצח ערפאת (אמיר) דע'מין מהכפר סמוע שבהר חברון את חמותו מירה ופצע באורח קשה את בת זוגו רחל.

לאחר הרצח חטף דע'מין את היתה של רחל התינוקת ולקח אותה איתו אל הכפר. השוטרים שהגיעו לסמוע לאחר הרצח, עצרו את דע'מין ולאחר משא ומתן עם בני החמולה שלו הוציאו גם את התינוקת והשיבו אותה אל אימה הפצועה.

רצח מיכל חלימי הי"ד

מיכל חלימי הי"ד, תושבת היישוב אדם בבנימין, נרצחה גם היא בידי ערבי איתו היתה בקשר, לפני כ-4 שנים סמוך לחולון.

חלימי היתה נשואה ליהודי, אך היתה בקשר עם ערבי משכם בשם מוחמד חארוף. רק כעבור כחודשיים מאז נרצחה, ובעקבות לחץ שהפעילו בני משפחתה, פעלה המשטרה לחפש את חלימי עד שנמצאה גופתה בחולון. חארוף הורשע ברצח על רקע לאומני ונידון למאסר עולם.

רצח תהילה נגר הי"ד

תהילה נגר הי"ד, תושבת קיבוץ גינוסר שבצפון, נרצחה בידי בן זגה הערבי לפני כ-6 שנים.

לפני מותה, נגר התלוננה במשטרה כנגד בן הזוג, ראיד רושרוש מכפר מראר, אולם משכה את התלונה כנגדו לאחר שחששה מפניו.

רושרוש, הואשם בתחילה ברצח, ועל פי כתב האישום הרג את תהילה  באמצעות אבן גדולה שהטיח בראשה, אולם לאחר כשנתיים של דיונים בבית המשפט, הודיעה הפרקליטות על הסדר טיעון במסגרתו הורשע רושרוש בעבירה של הריגה בלבד.

משפחתה של נגר נאבקה על מנת שהרצח יוכר כלאומני, והאשימה את המשטרה כי בשל כשלים שנעשו במהלך החקירה לא ניתן היה להרשיעו ברצח.

עוד ניתן לציין בהקשר זה את רעות איש שלום הי"ד, ילדת רווחה שהתחתנה עם בן זוג ערבי מצור באהר בירושלים, שם נמצאה דקורה. אולם רציחתה לא פוענחה עד היום.

מבול פניות לארגוני הסיוע

לאחר רצח ספיר נחום, שכאמור נחטפה ונרצחה בידי וולא חלאילה שהיתה עימו בקשר, ארגוני הסיוע כדוגמת להב"ה ו"יד לאחים" מדווחים על מבול פניות של בנות המבקשות להיחלץ מקשרים עם בני זוג ערבים.

שרי לאופר מארגון יד לאחים שוחחה על כך ביום חמישי האחרון בתכנית "מדברים בהר" בקול היהודי עם אלחנן גרונר ומנחם בן שחר.

האזינו:

"הכתובת היתה כתובה על הקיר באותיות קידוש לבנה", אומרת לאופר ומספרת כי המון בנות כתבו לה בעקבות המקרה של נחום "זה יכול לקרות גם לי. יש התעוררות כזאת כמו אסימון שנופל", היא מספרת.

מדבריה של לאופר עולה כי בעקבות המקרה של נחום ישנה גם התגברות של מקרים של ערבים שמנסים ליצור קשרים עם יהודיות מתוך כוונות לאומניות, "כמו שיש אצלינו התעוררות גם אצלם יש. עצם זה שהם לוקחים את הבנות שלנו, כאילו באהבה וכאילו בדרכי נועם, זה גם סוג של מלחמה נגדנו, מה שלא נוכל לעשות עם היהודים ברעות נעשה בטובות" דברי לאופר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד