בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רשות השירות הלאומי בודקת את הבית הפתוח

לאחר הפרסום בקול היהודי על הפעילות הפוליטית-מפלגתית לכאורה של 'הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים', לשכת השרה הממונה והרשות האחראית פתחו בבדיקה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח סיון תש"פ - 14:00 10/06/2020
גודל: א א א

לאחר הפרסום בקול היהודי כי עמותת 'הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים', הנהגת מתקנים של רשות השירות הלאומי, ביצעה פעילות פוליטית-מפלגתית לכאורה בניגוד להתחייבותם, ברשות השירות הלאומי עורכים בדיקה בנושא.

גם מלשכתה של שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי, הממונה גם על רשות השירות הלאומי, נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

   | קמפיין נגד מינוי של אריה קינג

תחת הגבלות הקורונה, התכנסו חברי מועצת העיר ירושלים לפני מספר שבועות, ברחבה פתוחה בכיכר ספרא בירושלים, ואישרו את מינויו של אריה קינג לתפקיד סגן ראש העיר ירושלים. בשעות שקודם לכן, פעלו גורמים מעמותת 'הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים' למנוע את מינויו של קינג לתפקיד.

"להט"בופוב וכהניסט – לא בעירנו. נאבקים ביחד במינוי קינג לסגן ראש העיר". כך נכתב בהודעה שהפיץ הבית הפתוח בירושלים, כשהם קוראים לציבור הרחב "כתבו לבכירי עיריית ירושלים – אריה קינג הוא קו אדום".

לפי חוק השירות הלאומי, סעיף 14 – 6, אחד מתנאי קבלת תקן לשירות לאומי-אזרחי הוא, כי הגוף המפעיל "הצהיר כי אינו עוסק ולא יעסוק בפעילות שיש בה משום תעמולת בחירות או פעילות בעלת אופי פוליטי-מפלגתי".

בפרסום הקול היהודי, הועלו גם בעיות נוספות, כאשר עמותת הבית הפתוח, מקבלת בנוסף גם הטבות מס על תרומות המועברות אליה לפי סעיף 46 וכן מקבלת תקציבים מעיריית ירושלים בסך של למעלה מחצי מיליון שקלים בשנה.

בזמנו, הגיבו בבית הפתוח לכתבה: "אין שחר בטענות הנשמעות בכתבה על הבית הפתוח. הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות פועל וימשיך לפעול למען הקהילה הלהט"בית בירושלים ולפי החוק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד