בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שוויון בנטל ההנהגה - קריאה להתאחד סביב מסר יהודי אמיתי"

בחגיגות ל"ג בעומר במירון, עתידים עשרות צעירי תנועת דרך חיים להפיץ יחד עם חולצות וסטיקרים בסגנון 'יהודים אוהבים יהודים' וגם דפי עמדה בסוגיית 'שוויון בנטל ההנהגה' –" הגיע הזמן שהתורה היא שתנהיג את חיי הציבור בארץ הקודש".

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ט"ו אייר תשע"ג - 20:12 25/04/2013
גודל: א א א

בחגיגות ל"ג בעומר במירון, עתידים עשרות צעירי תנועת דרך חיים להפיץ יחד עם חולצות וסטיקרים בסגנון 'יהודים אוהבים יהודים' וגם דפי עמדה בסוגיית 'שוויון בנטל ההנהגה' –" הגיע הזמן שהתורה היא שתנהיג את חיי הציבור בארץ הקודש". 

\
r\n[caption id="attachment_62510" align="aligncenter" width="512" caption="ל''ג בעומר במירון (Akiva Flickr)"]

אחרי התעסקות פנימית רבה של תנועת דרך-חיים, הוציאה התנועה כעת לכבוד חגיגות ל"ג בעומר, דף עמדה בסוגיית השוויון בנטל. לא, זה לא בדיוק אותו 'השוויון בנטל' עליו דברו, צעקו ודנו כולם. בדרך-חיים קוראים "לשוויון בנטל ההנהגה – שהתורה תהיה זאת שמנהיגה את המציאות".

"אין קיום לעם ישראל בלי תורת ישראל. אבל לא מספיק לאפשר לבחורי הישיבות ללמוד תורה, צריך שגם הצבא יהיה מונהג על פי התורה", נכתב בפלייר שיחולק באלפי עותקים במירון במהלך ליל ל"ג בעומר. את הפליירים יחלקו עשרות צעירי תנועת דרך חיים יחד עם הסבר על עמדתם בנושא, וכמובן, ימשיכו להפיץ את החולצות והסטיקרים עם הכיתוב 'יהודים אוהבים יהודים' שזכו לפופולריות רבה. 

"בכרוז יש אמירה בהירה המתאימה לציבור הרחב, בשאלה – איזו מדינה ואיזו חברה אנחנו רוצים שתהיה לנו? על פי תורה, או שמא על פי החוקים הבין-לאומיים והמוסכמות הבין-לאומיות?", מסביר בשיחה עם הקול היהודי, נריה אופן, פעיל מוכר בתנועה.

"המטרה של הכרוז היא לפגוש ציבור רחב שרובו נמנה על הציבור החרדי, ולחשוף אותו בצורה בלתי אמצעית שיש אופציה להתעסקות במציאות - בצורה של לכתחילה על טהרת הקודש ולא בצורת 'דיעבד'. שהתורה תהיה המעצבת את המציאות ולא מתעצבת לפיה", מסביר אופן ביתר פירוט.

"הכותרת של המאמר המרכזי היא 'שוויון בנטל ההנהגה'. האמירה שלו היא שבאמת ציבור 'יראי ה'' הוא שמוביל את עם ישראל גם אם הוא לא יושב בפועל בהנהגה, כי הוא נותן לו את הקיום, רק הבעיה היא שהוא לא לוקח את ההנהגה על עצמו, לא מקבל את הכלים הראויים לו", קובל אופן.

"יש פה קריאה הדדית, קריאה לתורה לצאת מד' אמותיה וקריאה לכל עם ישראל לקבל עליו את הנהגת התורה ולתת את הכלים הראויים שהוא יכול לתת ליראי ה'. שוויון בנטל צריך להתחלק, שלא רק האנשים שהם לא מחזיקי תורה יחזיקו בהגה השלטון ובקבלת ההכרעות הציבוריות בסוגיות פנים וגם בסוגיות חוץ ובטחון, אלא שגם יראי שמיים יחזיקו בו. הקריאה היא שיוון גם בתחומים האלה".

"עלינו לפעול כדי לקדם את השוויון בנטל ההנהגה ולהעביר את התורה מהנהגת הפרט להנהגת הכלל. הגיע הזמן שהתורה היא שתנהיג את חיי הציבור בארץ הקודש", כפי שנכתב בפלייר.

לסיום קורא אופן לבחורי ישראל לסייע בהפצת הפלייר. "אני קורא לכל מי שאכפת לו מהמהלך, דבר ראשון לקרוא את הפלייר שיופץ. וכן להיות יחד עם עשרות המתנדבים בכניסה למירון כל שעות הלילה עד הבוקר ולסייע להם בהפצה".

עוד בנושא:

ממאבק בשטח לאלטרנטיבה שלטונית

להגיד את מה שיש לתורה להגיד בשפה שהציבור יכול להבין"

"‫יום העצמאות – חשבון נפש עם הפנים קדימה"

"עשו כל שביכולתכם" – מה זה אומר לנו? ריאיון עם הרב גינזבורג

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד