בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוחררו הבדואים החשודים באונס - המשפחה לא עודכנה

יום שלם ניסו במשפחת הקטינה שנאנסה ובארגון להב"ה לקבל מידע על פי חוק נפגעי עבירה. רק בערב הגיעה התשובה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ' אדר תשע"ט - 22:13 25/02/2019
גודל: א א א
דוברות המשטרה
דוברות המשטרה

שלושת הצעירים הבדואים מרהט החשודים באונס מזעזע של קטינה יהודיה בת 13 באזור ראשון לציון, שוחררו היום ממעצר, כך נודע לקול היהודי.

בני משפחתה של הקטינה, בסיוע עורכת הדין ורד לוי המלווה את המשפחה מטעם ארגון להב"ה, ניסו מאז שעות הבוקר לברר האם החשודים הובאו לדיון, שוחררו או שהוארך מעצרם, וזאת על פי חוק נפגעי עבירה המחייב את הרשויות לעדכן את משפחות הנפגעים במצב התיק וסטטוס החשודים.

אלא שפניות חוזרות ונישנות לתחנת ראשון לציון מצד עורכת הדין ובני המשפחה לא נענו. לאחר מספר פניות נאמר כי התיק עבר לפרקליטות, שם גם לא מסרו דבר למשפחה. רק בשעות הלילה, כאשר בני המשפחה ובראשם הקטינה נמצאים בחרדה נוכח האפשרות כי החשודים שוחררו, ולאחר פנייה נוספת, נאמר להם בצורה לקונית כי החשודים שוחררו בהוראת הפרקליטות. לא ברור האם הוטלו עליהם תנאים מגבילים.

לקול היהודי נודע כי לטענת הפרקליטות ישנם קשיים ראייתיים בתיק נוכח טענת החשודים באונס כי הדברים היו בהסכמה וכי חשבו שהקטינה גדולה יותר. 

מוקדם יותר היום קראו בארגון להב"ה לבחון רקע לאומני לאירוע.

"לאור התיאורים הקשים ששמענו והאונס הקבוצתי המזעזע בקטינה יהודיה בת 13 בלבד אנחנו קוראים למשטרה ולרשויות לבחון את הרקע הלאומני ואת העבר והתבטאויות החשודים באונס".

עוד הוסיפו בארגון הפועל למניעת התבוללות בישראל ואמרו כי "אנחנו מצפים מהמשטרה ובתי המשפט למצות את הדין עם החשודים ולתת מענה כללי לתופעה של ניצול והתעללות מצד ערבים בקטינות יהודיות".

"הרשויות השונות אינן מטפלות כראוי בתופעה והנערות נמצאות בסיכון גבוה", אומרים בלהב"ה.

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר לקול היהודי, כי "עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו ובמסגרתה נעצרו שלושה חשודים במעורבות באירוע. בית המשפט האריך את מעצרם של החשודים בשישה ימים". אלא שכאמור היום שוחררו החשודים.

במשטרה המשיכו ואמרו, כי "מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד