בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שנתיים מאסר לערבי שהדיח את מרים פרץ ז"ל לשימוש בסם

"יום שחור": הערבי מבית צפפא שבביתו אותרה גופתה של הנערה מרים פרץ ייאסר לשנתיים בלבד. "העונש מהווה רוח גבית לעבריינים להמשיך לבצע מעשה עבירה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' סיון תש"פ - 17:10 27/05/2020
גודל: א א א

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (רביעי) את מאג'ד עליאן, ערבי כבן 50 משכונת בית צפפא בירושלים, שבביתו אותרה גופתה של מרים פרץ ז"ל, בת ה-16. עליאן, הורשע במסגרת עסקת טיעון, בעבירות של הדחת קטין לשימוש בסם והחזקת סמים, ונגזרו עליו שנתיים מאסר בלבד.

אחיה של מרים נכח היום בדיון ומחה בתוקף על העונש המקל כנגד עליאן. "הבן אדם הזה רוצח. הוא לקח ילדה, נערה, הוא בן 60. הוא נתן לה סמים, היא נערה עדיין, צעירה, הביא לה סמים ונתן לה למות, אפילו זו עבירה למה לא מחמירים איתו? מה זה שנתיים? היה עדיף שלא עושים כלום".

בפרקליטות מחוז ירושלים אמרו כי לא ניתן היה להוכיח את הקשר ברמה נדרשת בין השימוש בסמים למותה.

על פי כתב האישום, בו הודה, עליאן הגיע לתחנה למכירת סמים ליד התחנה המרכזית בתל אביב, על מנת לרכוש סמים מסוג הרואין ומתאמפטאמין. לא הרחק משם, פגש הנאשם את המנוחה מרים פרץ, שביקשה ממנו לרכוש עבורה סמים. עליאן רכש עבורה את הסמים ויחד הם השתמשו בסמים אלו בגן ציבורי סמוך.

פרץ נתנה לעליאן סכום כסף נוסף כדי שיקנה מנה נוספת של סמים ומשם המשיכו למלונית בעיר ומשם לירושלים. סמוך לשעה 1:00 בלילה, הגיעו השניים לביתו של עליאן ושם נתן לה עליאן מנת סם נוספת מסוג הרואין.

בכתב האישום בו הודה עליאן, מתואר כיצד שתי דקות לאחר מכן, התחילה המנוחה לרעוד ולהקפיץ את ידיה, למשך כמה שניות. בהמשך נכתב כי כעבור כמה דקות הלכו הנאשם ופרץ לישון. זמן מה לאחר מכן יצא עליאן מהחדר כדי להשיג מנת סם נוספת, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, בעת שהיא כבר הייתה מתה.

"היום זה יום שחור לשלטון החוק ולדמוקרטיה הישראלית, כאשר אדם בגיר שסיפק סמים לילדה והפקיר אותה למותה מקבל עונש כאילו הוא נאשם בהתקהלות אסורה בהפגנה!!!", אומר עו"ד בן גביר שייצג את המשפחה השכולה. "העונש המירבי להדחת קטין לסמים הוא 25 שנים ובמקרה שלנו הקטינה נפטרה".

"העונש מהווה רוח גבית לעבריינים להמשיך לבצע מעשה עבירה ומאג׳ד עלייאן צוחק כל הדרך הביתה".

ארגון להב"ה בתגובה לגזר הדין של עליאן: "עצוב שבמדינת ישראל חייה של ילדה יהודיה שווים כקליפת השום, גזר הדין הזה נותן אור ירוק להמשך ההתעללות בבנות ישראל. במקום שבית המשפט יגיד שיש מחיר לסחר בסמים ולשידול נערות לשימוש בסמים דבר שהביא במקרה העצוב הזה לרצח מרים פרץ הי"ד. הוא נתן עונש מגוחך. אנחנו קוראים לבנות ישראל לא להתפתות אחרי מדיחים וכאלה שינסו לקנות אתכם במילים יפות ובמנה של סמים, אל תסמכו על המדינה שתעזור לכם או תדרוש את דמכם ברגע האמת. קחו את גורלכן בידכן".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד