בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תפילה המונית מחוץ למתחם המסיונרי החדש בערד

כמאה מתושבי ערד הגיעו לתפילת מוסף מחוץ למתחם מסיונרי חדש

  • יח"צ
  • י"ב אלול תשע"ז - 13:05 03/09/2017
גודל: א א א
ארכיון.
ארכיון.

בארגון יד לאחים מספרים כי למעלה ממאה מתושבי ערד, בראשות רבני העיר, השתתפו בשבת שעברה בתפילת מוסף שהתקיימה באזור התעשייה בעיר, מול כנסיה מיסיונרית נוצרית חדשה של כת "היהודים המשיחיים" שנפתחה במקום לאחרונה.

רק לפני שנים אחדות נסגרה כנסייה המיסיונרית שהייתה קיימת במרכז העיר בעקבות פעילות הסברה של אנשי יד לאחים שניצבו מדי שבת מחוץ לכנסיה. הפעילים שהסבירו לעוברים ושבים על פניה האמתיות והמסוכנות של כת "היהודים המשיחיים", גרמו להם להדיר את רגליהם מהמתחם המיסיונרי ובכך הביאו לסגירתו.

ממידע מיוחד שהגיע לאחרונה לידי הארגון עלה כי אנשי המיסיון שנקלעו למצוקה בעקבות פעילותם שהלכה ודעכה, שכרו מתחם גדול באזור התעשייה הסמוך לעיר, במטרה להפכו למקום קבוע חדש לפעילות ולהתכנסויות מסיונריות. הם בחרו במכוון באזור התעשייה המרוחק, ככל הנראה מתוך תקווה שעקב ריחוקו של האולם ממקום יישוב לא ייוודע הדבר לאנשי יד לאחים, וכן קשה להגיע אליו רגלית בשבתות.  

לאחר דיונים והתייעצויות עם רבנים בעיר, יצרו פעילי יד לאחים שיתוף פעולה עם גבאי בית כנסת השוכן סמוך לאזור התעשייה, וכבר בשבת שעברה נענו המונים מתושבי העיר לקריאת יד לאחים והגיעו לתפילת שחרית ולקריאת התורה בבית הכנסת ולאחר מכן יצאו בצעדה רגלית לעבר אזור התעשייה שם ערכו תפילת מוסף המונית.

עם תום התפילה, חזרו המתפללים עם פעילי יד לאחים לבית הכנסת שם נערך להם קידוש כשהם מביעים את שמחתם על הזכות להציל יהודים מרדת שחת.

אנשי יד לאחים בערד הודיעו כי צוותי ההסברה של הארגון, בתגבור תושבי העיר, יעמדו במקום מדי שבת עד שיביאו לסגירתו וכי הם מעודדים מתגובתם של בעלי המפעלים במקום, שהתקשרו להביע את תמיכתם במאבק.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד