בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"תקפנו את המסתננים בגלל הפחד שהביאו לנו לשכונה"

התסכול של תושבי תל אביב מתפרץ בשורת תקיפות של מסתננים.לפני מספר ימים הוגש כתב אישום נגד קבוצת נערים שתקפה מסתננים בעיר בצורה סדרתית. בשבת הותקף מסתנן נוסף ונפצע באורח קשה.

  • יהודה פרל
  • י"ג סיון תשע"ב - 15:05 03/06/2012
גודל: א א א

התסכול של תושבי תל אביב מתפרץ בשורת תקיפות של מסתננים.לפני מספר ימים הוגש כתב אישום נגד קבוצת נערים שתקפה מסתננים בעיר בצורה סדרתית. בשבת הותקף מסתנן נוסף ונפצע באורח קשה.

\
r\n[caption id="attachment_33452" align="aligncenter" width="450" caption=""טבעתי ביוון מצולה ואין מעמד" ההפגנה בשכונת התקווה נגד המסתננים (קול ההר)"]

בסוף השבוע שעבר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום כנגד 11 נערים, המואשמים בפועלות נקם על רקע גזעני בכך שתקפו מסתננים אפריקאים בתל אביב.

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום לנוער בתל אביב נכתב, כי אחד עשר נערים כבני 14 עד 18 התארגנו במהלך החודש האחרון ותקפו באמצעות אלות, קסדות ושרשראות ברזל מסתננים אפריקאים בעיר. עשרה מהנערים הואשמו בביצוע תקיפות על רקע גזעני ונערה נוסף הואשמה בעבירות רכוש בלבד.

על פי כתב האישום, תקפו הנערים בשלושה מקרים מסתננים סמוך לשוק התקווה בעיר. הנאשמים ביצעו את התקיפה באמצעות קרשים ואלות ובשני מקרים אף לקחו את אופניהם של המסתננים. באירוע אחר שהתרחש סמוך ל"בית דני" בדרום העיר, הכו הנאשמים מסתנן אריתראי כשהם מצוידים באלות, שרשרות ברזל ואבנים.

במקרה נוסף, הותקף מסתנן אחר באמצעות אלות גולף, שרשרת ברזל וקסדת אופנוע. הנערים אף מואשמים כי פרצו למספר חנויות של מסתננים בדרום העיר וגנבו את קופת הכסף במקום.

לפני כשבועיים עצרה המשטרה את קבוצת הנערים בחשד לתקיפה. הנערים הודו בחקירתם בתקיפה, והסבירו כי המניע למעשה היה הפחד שזורעים אותם אפריקאים אלימים בשכונות הדרומיות של העיר.

בהתבסס על חומר ראייתי שנאסף על ידי המשטרה, הוסיפה הפרקליטות לכל אחת מהעבירות בכתב האישום מניע "גזעני", מה שמאפשר להכפיל את העונש שיוטל על הנערים.

אולם נראה כי קבוצת הנערים אינה לבד וישנם עוד תושבים שהחליטו לקחת את החוק לידיהם.

בליל שבת הותקף מסתנן מסודן בשדרות הר ציון סמוך לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. המסתנן נפצע באורח קשה ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אכילוב בעיר. המשטרה עצרה יהודי כבן-48 בחשד לתקיפה.

בשבוע שעבר דווח בקול היהודי על קבוצה נוספת של נערים שנעצרו בחשד לתקיפת מסתננים בבאר שבע. חדרן סודני התקף במלון באילת ובאשקלון הקימו קבוצת פייסבוק במטרה לטפל בבעיית המסתננים בעיר.

עוד בנושא:

מסרבים להמשיך להבליג: נעצרה קבוצת נערים שנהגה לתקוף מסתננים

התסיסה נמשכת: חדרן סודני הוכה במלון באילת

כתובות בגנות סודנים רוססו על מגדלי אילת • וידאו

תושבי דרום תל אביב יפגינו הערב בדרישה לסילוק המסתננים

עימות בבית ספר בתל אביב בין תלמידות יהודיות לאפריקאיות

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד