בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

50% תומכים בתפילת יהודים בהר הבית

לקראת יום העצמאות פירסם המכון הישראלי לדמוקרטיה נתונים על העדפותיהם של אזרחי ישראל ביחס להר הבית, התנהלות הממשלה והיחס למדינה

  • שלום פרידמן
  • ד' אייר תשפ"ב - 07:44 05/05/2022
גודל: א א א
מחצית מהציבור בעד תפילת יהודים בהר הבית (צילום: מטה ארגוני המקדש)
מחצית מהציבור בעד תפילת יהודים בהר הבית (צילום: מטה ארגוני המקדש)

מחצית מהאוכלוסיה היהודית בישראל תומכת בתפילת יהודים בהר הבית כאמצעי לחיזוק הריבונות בהר, כך עולה מסקר שפירסם המכון הישראלי לדמוקרטיה לקראת יום העצמאות.

מנתוני הסקר שפירסם המכון עולה כי 50% מהציבור היהודי תומך בתפילת יהודים בהר, כשהנימוק העיקרי לעמדה זו הוא בכדי להבהיר את ריבונות ישראל במקום (38%). שאר התומכים בקיום תפילת יהודים בהר (12%) הסבירו כי מדובר בקיום מצווה.

מנגד, 40% מהציבור היהודי מתנגד לתפילת יהודים בהר, וזאת בעיקר בשל החשש מתגובה חריפה של העולם המוסלמי.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המפלגות שבקרב מצביעיהם נרשמה התמיכה המעוטה ביותר בתפילת יהודים בהר, הם יהדות התורה (3%) ומרצ (10.5%), כשהנימוק העיקרי של מצביעי יהדות התורה להתנגדות הוא בשל האיסור ההלכתי.

מאזן ההצלחות של ישראל בירידה

עוד על פי הסקר, רק 46.5% מהנשאלים סבורים כי למדינת ישראל ישנם יותר הצלחות מכישלונות. מדובר בירידה ניכרת לעומת סקר דומה שנערך לפני כשנתיים אז השיבו 63% מהנשאלים כי לדעתם ישראל מצליחה יותר משהיא נכשלת.

תפקוד הממשלה

בבחינה של שביעות רצונם של אזרחי ישראל היהודים מתפקודו של ראש הממשלה אל מול האירועים הבטחוניים בחודש האחרון, עלה כי 33% בלבד סבורים שהתנהלותו היתה טובה. 42% דירגו את התנהלות ראש הממשלה כגרועה ו16% נוספים כבינונית.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון