בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תביעה: חברת שופרסל מפלה ערבים

ערבים מהצפון הלינו על רשת הסופרים שאינה נותנת שירות אונליין לכפרים ערבים ברחבי הארץ. לטענתם, מומחים בדקו ווידאו כי בכל הארץ ישנה הפליה ברשת

  • י' שבט תשע"ו - 20:42 20/01/2016
גודל: א א א
שופרסל (ללא קרדיט)
שופרסל (ללא קרדיט)

כתב תביעה ייצוגית על סך של 450 אלף שקלים הוגש היום (רביעי) כנגד חברת שופרסל בטענה שזאת הפלתה לרעה ערבים בעלי תעודת זהות כחולה בשירות האונליין בחברה, המספק מצרכים מהסופר במשלוח לבית הלקוח, בכך שאין היא מאפשרת להם לקנות, כך פורסם בעיתון 'הארץ'.

באמצעות עורכת הדין ג'מילה הרדל ואכים הגישו שני ערבים מהכפר ראמה והכפר פסוטה בצפון הארץ את התביעה. לטענתם, לאחר שהתברר להם כי בזמן שאינם יכולים ליהנות מהשירות, הכולל רכישת מוצרים באינטרנט וקבלתם במשלוח עד הבית, שכניהם היהודים, גם אלה שגרים ביישובים סמוכים או אף מרוחקים יותר, כן זוכים לו. אחד התובעים סיפר בתצהיר שהגיש לבית המשפט במסגרת התביעה כי הוא חבר במועדון הלקוחות של שופרסל כבר שנים, וכי הוא ואשתו מבצעים חלק ניכר מקניותיהם בסניף שופרסל במעלות.

"תחילה חשבנו, בתמימותנו, כי החברה מבצעת משלוחים רק לערים גדולות בהן נמצא אחד הסניפים" סיפר הלקוח הערבי. "אולם לאחרונה נודע כי שופרסל מספקת שירות משלוחים כמעט לכל יישוב בארץ, ובתנאי שאינו יישוב ערבי".

נכתב בתביעה כי בדיקה מעמיקה יותר שעשתה מומחית לטכנולוגיות מידע העלתה שמדובר בתופעה כלל ארצית. כך, מתוך 320 יישובים יהודיים שנבדקו, 313 (98%) נכללים באזורי החלוקה, בעוד שמתוך 113 כפרים ערביים - רק 11 (10%) נכללים וניתן להם שירות.

מחברת שופרסל נמסר בתגובה לכתבה: "שופרסל נותנת שירות לכלל האוכלוסייה בישראל ללא הבדל דת, גזע ומין. טרם קיבלנו את כתב התביעה ולכשיתקבל נגיב בערכאות המשפטיות".

בעבר פורסמו מספר כתבות בקול היהודי בעניינם חברות שמעדיפות שלא לתת שירות לערבים בשל חששות שונים. ערוץ 2 פרסמו כי חברת השכרת רכבים 'אלבר' חוששת להשכיר רכבים ללקוחות ערבים בגלל שאלו משחיתים אותם. עוד פורסם בכתבה אחרת כי ישובים יהודים בצפון הארץ קבעו הגדרות לכניסה לבריכה היישובית כך שערבים מהאזור לא יוכלו להיכנס."הם לא רוצים להגיד לך שאתה לא רצוי אבל יש להם כל מיני טכניקות ושיטות להדיר אותך מהישובים האלה" אמר ערבי שניסה לרשום את ילדיו לחוגי שחיה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד