בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא להתנדב למקומות בהם מועסקים ערבים"

בשונה מראשי האולפנות עמם שוחחנו בסוגיית ההתבוללות בשירות האזרחי, הרב גדי בן זמרה לא מתלבט: "אנו ממליצים לבנות לא להתנדב למקום בו מועסקים ערבים. חד משמעית. הדבר נכון גם במקומות שמשרתים בהם יהודים ויש חשש לתערובת לא רצויה לפני החתונה".

  • אלחנן גרונר
  • ג' חשון תשע"ד - 14:06 07/10/2013
גודל: א א א
הרב גדי בן זימרה
הרב גדי בן זימרה

במהלך הכנת הכתבות בנושא תופעת ההתבוללות בשרות האזרחי, נתקלנו פעמים רבות בניסיונות להדחיק ולהתעלם מהבעיה, דווקא מאלו האמונים על הכוונת והכנת הבנות, בדיוק להתמודדויות מהסוג הזה.

הרב גדי בן זמרה ואולפנת מעלה לבונה שהוא עומד בראשה, אינם חשודים בטמינת הראש בחול. אולם גם הם, כך מעיד הרב בן זמרה, לא היו מודעים מספיקלהיקף התופעה.

"שמעתי על הנושא בעיקר בעקבות החשיפות של הקול היהודי. לפני כן לא הייתי מספיק מודע", אומר הרב גדי. "ידעתי שיש מקומות מועדים והחשש קיים, אבל על מקרים ספציפיים לא שמעתי".

האם האולפנא מעודדת הליכה לשירות אזרחי?

"לא מעודדת ולא לא מעודדת" אומר הרב בן זמרה. "אנחנו מאפשרים לקשריות של השירות הלאומי לעשות את עבודתן. לבנות שמתייעצות איתנו אנחנו נותנים עצות, ולמעשה ההכוונה היא מאוד מאוד אישית בהתאם לכל בת למה שראוי לה".

"אנחנו לא מעודדים באופן מיוחד וגם לא לא מעודדים. יש בנות שטוב להן שיתעסקו בפעילות כזאת ויש כאלו שפחות".

כיצד אתם מדריכים את הבנות שהולכות לשירות אזרחי? האם יש שיחות הכנה על התבוללות?

"ישנם מקומות שכבר ידענו מזמן שהם בעיתיים, כגון מקומות שיש בהם חשש של תערובת המינים" אומר הרב בן זמרה. "אנחנו משתדלים לכוון את הבנות שלא להגיע למקומות כאלו, כגון בתי חולים, מד"א ומשטרה".

"כל מקום שיש בו תערובת המינים, גם בלי קשר לערבים אנחנו מאוד מאוד מכוונים שלא להגיע למקומות האלה. מקומות שהם יותר על בסיס עבודה שבה שומרים על הפרדה גמורה, כגון הדרכה באולפנות, או בתי ילד, אז בת שמתאים לה אנחנו בהחלט מעודדים".

הבעיה היא בעיקר במקומות בהם קיים חיכוך גדול עם ערבים. האם אתה קורא לבנות שלא לשרת במקומות בהם מועסקים או נמצאים ערבים?

"בודאי. חד משמעית. גם במקומות שמשרתים בהם יהודים ויש חשש לתערובת לא רצויה לפני החתונה. אנחנו כל הזמן מעודדים לשמירה על הפרדה, גם בסניפי תנועת נוער, בתקופה שהבנות באולפנא".

"הבנות יודעות מה אנחנו חושבים על העניין. בסופו של דבר כל אחת עושה מה שהיא רוצה, והדבר תלוי גם בבית – אם היא מבית שמעודד ללכת לשירות או שלא מעודד. אבל בכל מה שקשור להכוונה לשירות הלאומי, כל מקום שיש בו חשש לתערובת המינים, וקל וחומר עם ערבים, אז ודאי שאנחנו מתריעים על העניין", מסכם הרב בן זמרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד