בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד בלעדי:

"אם תשב עם בחורה ערביה אשחט אותך"

​פעיל להב"ה באילת משה בן זיקרי הבחין בערבי המבלה עם צעירה יהודיה. צפו בשיחה בה מצהיר הערבי מה יקרה ליהודי שיעז לשבת עם ערביה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ד אלול תשע"ז - 17:59 05/09/2017
גודל: א א א
משה בן זיקרי צילום: קול ההר
משה בן זיקרי צילום: קול ההר

אילת ידועה במשך כל השנה כולה כסוג של מקום מפלט לגורמים רבים, ובהם גם צעירים ערבים המבקשים לבלות הרחק מהכפרים, מהמסורת, והמבוגרים. חג הקורבן המוסלמי שחל בסוף השבוע, הביא לבילוי בעיר הדרומית מאות צעירים ערבים, ומתברר כי חלקם הגיעו לעיר עם חברותיהם היהודיות.

בשל המצב שנוצר באזורי הטיילת והחופים, החלו פעילי ארגון להב"ה לסייר מדי ערב בימים האחרונים באיזורים אלו. באחד המקרים, הבחין משה בן זיקרי, פעיל ותיק נגד התבוללות ותושב אילת, בצעירה יהודיה היושבת עם צעיר ערבי בטיילת.

בשיחה בין השניים שתוכנה הגיע לקול היהודי, מבקש בן זיקרי לדבר עם הצעיר הערבי בצורה מכבודת כ"מבוגר אל מבוגר".

 

בן זיקרי שואל את הצעיר מה יקרה אם יעז יהודי לשבת לבילוי עם צעירה ערביה אצלו בכפר, והצעיר מודה בלי היסוס: "אני אשחט אותך". בתגובה בן זיקרי דורש לכבד את תושבי אילת ושצעירים ערבים לא יבלו עם יהודיות בעיר. "כמו שאני לא יבוא אליך לכפר וישב עם אחותך ויתעסק איתה".

הצעירה היהודיה טוענת בשלב זה כי מדובר ב"גזענות" ושואלת "למה להיות גזעני?". בן זיקרי מסביר מצדו כי אין מדובר בגזענות כלפי ערבים, אלא עניין של כבוד לכל עם והמסורת והערכים שלו. "כמו שאני לא ילך עם אחותו ככה הוא לא צריך ללכת איתך".

כאשר אחותו מוזכרת בשיחה, מתעצבן הצעיר הערבי ומתחיל לאיים: "תדע מה שאתה מדבר ועם מי אתה מדבר ותתחיל להירגע". בן זיקרי לא התרגש, ולאחר שהצעיר סיפר כי שמו הייתם והוא מתגורר באום אל פאחם, ואילו הצעירה (שפרטיה שמורים במערכת) תושבת תל אביב, החל בן זיקרי יחד עם פעילה נוספת לדבר עם הצעירה ולהציע לה סיוע.

לדבריה הם חברים, והיא סיפרה כי שמעה על ארגון להב"ה ועל האירועים האחרונים. בן זיקרי והפעילה שוחחו עמה על יהדותה, על כך שהיא חלק מעם ישראל והיא בת של מלך ועליה לשמור על הזהות היהודית שלה ולא לצאת עם גויים, והציע לה סיוע בכל מה שתצטרך.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד