בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אנחנו רוצים להראות כמה המשפחה יקרה וחשובה"

ארגון 'בוחרים במשפחה' נלחם ברוח פירוק המשפחה בצורה ייחודית: גם בעלי נטיות הפוכות מקבלים מסר של תקווה ועידוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תשע"ט - 08:15 13/08/2019
גודל: א א א
האירוע אמש (צילום: יח"צ)
האירוע אמש (צילום: יח"צ)

ארגון בוחרים במשפחה החל בחודשים האחרונים בסדרת אירועים המציגים את יופיו של התא המשפחתי היהודי. את האירועים מקיימים אנשי הארגון בשיתוף עם תושבים בערים בהם מתקיים המצעד של בעלי הנטיות ההפוכות, זאת כאשר ממול המצעד הם מקיימים הפנינג למשפחות וילדים בו ניתן הדגש על ייחודה של המשפחה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

למקום מובאות מגוון הפעלות לילדים וכך מקבלים ההורים זמן איכות עם ילדיהם, וכן אנשי ציבור נושאים דברים באירוע.  

אירוע משפחות שכזה התקיים שבוע שעבר בעיר פתח תקווה. העצרת התקיימה למרות החלטת ראש העיר רמי גרינברג לבטל אותה על אף שתוכננה מבעוד מועד. הסיבה לביטול אינה ברורה אך מאות מתושבי העיר כאמור השתתפו בה.

"עשינו כבר כמה אירועים כאלה בחיפה ובאשדוד ובמקומות נוספים", סיפר לקול היהודי מיכאל פואה, ממייסדי ארגון "בוחרים במשפחה". "הרעיון הוא אירוע משפחתי נחמד, שלא נלחם באף אחד. אנחנו עושים את זה בצורה הכי נעימה ולא פרובוקטיבית. רוצים להראות כמה המשפחה יקרה, אנחנו רק בעד המשפחה לא נגד אף אחד"", סיפר פואה.

פואה מדגיש כי אמנם האירועים מתקיימים בערים מסויימות אך ככלל מדובר במאבק על זהותה של המדינה כולה. "האירוע בעיקרו מיועד לתושבי העיר אבל מגיעים גם אנשים מהסביבה. המאבק הוא על אופייה ודמותה של המדינה ולא של העיר פתח תקווה. יש בכל הסוגיה הזו שאלה:  לאן הפנים של המדינה".

בין היתר הוא מספר כי התגובות המתקבלות מן הרחוב הינן חמות ותומכות מאוד. "היחס מצד אנשים מהרחוב היה נפלא באירועים קודמים. אנשים מאוד מתחברים לאמירות האלה. הם פוחדים לפעמים להגיד אותם לבד בגלל הטרור של בעלי הנטיות ההפוכות אבל כשהם מעיזים, אנשים מאוד מבטאים את התמיכה".

נתון מעניין נוסף אותו מציין פואה הוא כי בני נוער רבים אשר גילו כי הם חשים בנטיות הפוכות מתעודדים מהאירועים הנושאים אמירה של תיקון.

לדברי פואה האמירה אותה מציגים אלו שכביכול מעודדים נטיות הפוכות כובלת אותם לנטייה שהתקבעה בהם ללא יכולת להשתנות. דווקא האמירה אותה מייצגים בבוחרים במשפחה יוצרת עבורם תקווה.

 "יותר מזה, אנחנו באים בעצם לומר שבגלל המאבק של תומכי בעלי הנטיות,  יש הרבה בני נוער שנמצאים במצב של יאוש. מצב שהאלטרנטיבה היחידה שיש להם היא מה שנקרא "לצאת מהארון". אומרים להם שאין להם יכולת להתמודד עם זה. עם הכל בחיים אתם יכולים להתמודד חוץ מעם הנטייה הטבעית שלכם. המשמעות היא שבעצם לא תקימו משפחה. אנחנו מביאים מסר של תקווה. יש אפשרות להתמודד אפשר להקים משפחה ואפשר למצוא חיים בריאים וטובים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד