בע"ה כ"א אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יופעלו 'אמצעים מיוחדים' מול מחללי בית הכנסת?

בתנועת עוצמה יהודית דורשים להכיר באירוע חילול בית הכנסת בקריית יובל כאירוע על רקע לאומני ולהתייחס לנושא כאל הצתת מסגדים וכנסיות

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד שבט תשע"ט - 10:02 30/01/2019
גודל: א א א
בית הכנסת המחולל (משטרת ישראל)
בית הכנסת המחולל (משטרת ישראל)

בתנועת עוצמה יהודית דורשים מהמערכת להכיר באירוע השחתת בית הכנסת בקריית יובל כאירוע בעל רקע לאומני ולטפל בו בהתאם.

מהתנועה נמסר בעקבות לדיווחים אמש כי המשטרה הכריזה על האירוע כאירוע פלילי כי "הנסיון של המשטרה לדחות מכל וכל את העובדה, אותה מבין כל דעת, כי אירוע חילול בית הכנסת אירע על רקע לאומני, מהווה גיחוך וזלזול באינטליגנציה של הציבור.

מדובר ב"הערכות", כביכול, שמטרתן ברורה: להשתיק את הטרור הערבי הבלתי פוסק מולו המשטרה משותקת, ולזרות חול בעיני הציבור ולהציג בעיניו מיצג שווא לפיו הטרור הערבי מגומד וכמעט בלתי קיים, באופן הפוך לחלוטין מהמציאות". 

עוד נאמר בהודעת התנועה: "מעולם לא שמענו כי בהצתת כנסיה או מסגד העריכה המשטרה באופן מיידי כי החשד הוא לאירוע על רקע פלילי, אלא תמיד הציגה את האירועים האמורים כפשע שנאה. בנוסף, משום מה, בשונה מאירועים בהם נפגעו כנסיות ומסגדים, לא שמענו על הצטרפות של שב"כ לחקירת האירוע". 

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי התנועה, אומר כי "כולנו נחשפנו לא מזמן להתעללות ולעינויי הנפש שהעביר השב"כ קטין יהודי אותו ייצגתי, שנחשד בהצתת כנסיה, וזאת באמצעות תפאורה מדומה של בית מאסר, ובאמצעות איומים באונס וברצח. אני שואל הערב: האם יופעלו אותם אמצעים כנגד מחללי בית הכנסת בירושלים?!".

בעצרת הזדהות שנערכה אמש בבית הכנסת המחולל השתתפו אישי ציבור מגוונים שונים.

בין היתר הופיע במקום עופר ברקוביץ', שהתמודד לראשות העיר ירושלים בראש סיעת התעוררות "החילונית". 

ברקוביץ מסר באירוע כי: ״השחתת בית הכנסת בקרית יובל היא אירוע שזעזע את נימי נפשו של כל יהודי ואנו מצפים ממשטרת ישראל להקצות את כל המשאבים לתפיסת הפורעים והבאתם לדין.

זוהי פגיעה בכל אדם, ירושלמי, יהודי, חילוני דתי או חרדי, ודווקא מהמקום הזה, בבירת ישראל חשוב שיצא מסר של אחדות בין קהילות בעיר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד