בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ילדי המסתננים הם סמל לכיבוש הטריטוריה והצביון היהודי"

ח"כ מאי גולן מגיבה להחלטת בית המשפט שחייב את עיריית פ"ת לרשום ילדי מסתננים למוסדות החינוך: "תקדים מסוכן שמאשר למפרע לגדל כאן דור שלישי של מסתננים"

  • יהודה פרל
  • י"ח תמוז תשע"ט - 17:36 21/07/2019
גודל: א א א
ארכיון (צילום: יהודה פרל)
ארכיון (צילום: יהודה פרל)

לאחר שבשבוע שעבר קבע בית המשפט המחוזי-מרכז בלוד כי על עיריית פתח תקוה לרשום את ילדי המסתננים האריתראים למוסדות החינוך בעיר, זאת בניגוד לדעת העירייה ולרצון התושבים בעיר, מגיבה להחלטה חברת הכנסת מאי גולן.

גולן, בין הפעילות הבולטות במאבק נגד המסתננים, עקבה במהלך השנים אחר מאבקם של תושבי פתח תקווה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

במהלך החודשים האחרונים ניסתה העירייה לפעול בכדי שילדי המסתננים לא ייכנסו למוסדות החינוך הרגילים בעיר, והודיעה לארגוני השמאל שהתכוונו לעתור לבית המשפט כי יערך מועד רישום מיוחד עבור ילדי המסתננים והזרים.

לאחר כחמישה חודשים בהם לא קבעה העירייה מועד לרישום החליטו ארגוני השמאל להגיש את העתירה אשר אותה קיבל בית המשפט בשבוע שעבר.

"כצפוי בית המשפט הכריע לטובתם של ילדי המסתננים הבלתי חוקיים", אמרה גולן לקול היהודי.

"אותי זה לא הפתיע ואני גם צפיתי את זה במהלך כל הסיפור. מה שכן, אני מאוד מקווה שעיריית פתח תקווה לא תיכנע במאבקה למען תושביה, למען עניי עירה הקודמים".

עיריית פתח תקווה כאמור ניסתה רבות לפעול לכך שילדי המסתננים לא יעורבו במוסדות החינוך של העירייה אך בית המשפט כפה את החלטתו וקיבל את עתירת השמאל.  

העתירה הוגשה בידי האגודה לזכויות האזרח והקליניקה למדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה, בשם 129 ילדים של מסתננים מאריתריאה ובשם ארגון א.ס.ף המסייע למסתננים.

עוד אמרה גולן כי "אני יכולה להגיד שאצלנו בדרום תל אביב ילדי המסתננים הם סמל לכיבוש הטריטוריה והצביון היהודי שנכבשו לחלוטין על ידי המסתננים. זאת כמובן בעזרתה של עיריית תל אביב".

"אני מאוד מקווה שהמאבק שנמשיך אותו בע"ה בממשלה הבאה יביא לכך ששקר הפליטות יחשף וילדי המסתננים יוכלו לחזור לארצותיהם".

גולן תוקפת את בית המשפט ואת ארגוני השמאל אשר שמים את רווחתם לכאורה של ילדי המסתננים על פני רווחתם של תושבי הערים בישראל. "אני אשמח מאוד שאותם שופטים ואותם ארגוני שמאל יסייעו בחינוך ובהמון כסף בארצות המקור של ילדי המסתננים, אבל לא כאן, על חשבון רווחתם של ילדי משלמי המיסים ושומרי החוק".

"אבל, לשמחתם של פעילי השמאל כמובן שילדי המסתננים יקבלו את מלוא הזכויות כאן. העניין הוא שילדי המסתננים הם בעצם התקדים המסוכן שנוצר בהסתננות הבלתי חוקית לכך שכל מסתננת שמביאה כאן ילד בעצם מקבלת ויזה בצורה לא פורמאלית, אבל כולם יודעים שהם לא יכולים להוציא אותה מכאן".

גולן אף אומרת כי מדובר במהלך פורץ דרך המכיר בילדי המסתננים וגורם לכך שבאפשרותן של נשות מסתננים היולדות ילד בישראל לקבל אשרת שהייה ולהישאר בישראל באופן קבוע.

"תינוקות העוגן האלה שכולם כל כך מדברים עליהם יגדלו להיות הדור הבא של המסתננים ואנחנו כבר רואים דור שלישי בהסתננות הבלתי חוקית. ולכן אני בכנסת הבאה אפעל לחקיקתה מחדש של פסקת ההתגברות ומכורח כך יחוקקו מחדש חוקי המסתננים הבלתי חוקיים והמסתננים יוצאו ממדינת ישראל לארצות מוצאם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד