בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יש לזכור גם את היהודים שנרצחו בפיגועים אנטישמיים בעולם"

יעקב חגואל, מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אומר כי יש להוסיף למניין ההרוגים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, גם את היהודים שנרצחו בפיגועים אנטישמיים בעולם.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אייר תש"פ - 08:53 28/04/2020
גודל: א א א

באירועים אנטישמיים ברחבי העולם, נרצחו השנה סך הכל 7 בני אדם, מתוכם שלושה יהודים.

ביום הכיפורים תקף שטפן באלייט בית כנסת בהאלה שבגרמניה בפיגוע זה נרצחו שני בני אדם. בפיגוע שהתרחש ב-י"ג כסלו בעיר ג'רסי בניו-ג'רסי, נרצחו 4 בני אדם, מתוכם שני יהודים, משה הירש דויטש ולאה מינדל פרנץ הי"ד, בשעה שמחבל ירה לעבר מכולת כשרה.

בפיגוע דקירה בשבת חנוכה, בשכונת פארשעי בעיירה מונסי שבניו יורק, נפצעו חמישה עשר בני אדם. הרב יוסף נוימן הי"ד, נפצע בפיגוע ומאוחר יותר מת מפצעיו.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אומר, כי יש למנות אותם במסגרת יום הזיכרון לנפגעי פעולות האיבה. "כאשר מדינת ישראל מרכינה ראש לזכר 23,816 חלליה שנרצחו במערכות ישראל ובפעולות האיבה, אנו צריכים לזכור שכולנו רקמה אנושית אחת להוסיף גם את הנרצחים מהאירועים האנטישמיים בעולם - עם אחד אנו!".

"האנטישמיות מרימה ראש ומתפשטת כמו נגע ממאיר", מוסיף חגואל. "דו"ח אנטישמיות שהוכן עבור ההסתדרות הציונות העולמית ליום השואה גילה כי ברבעון הראשון של שנת 2020 ישנה עלייה חדה במקרי האנטישמיות בעולם. הדוח מציין כי בממשלות שבהן יש מקרים רבים של אנטישמיות אין תוכניות מסודרת נגד המאבק בתופעה. יהודי התפוצות חוששים להסתובב במרחב הציבורי עם סממנים יהודיים כמו כיפה, טלית, תליוני מגן דוד".

כמו כן, בשנת 2019 חוו יהודי העולם אירועים אנטישמים בסדר גודל שלא היו בעבר, ברוב מדינות העולם בהם מתבצע מעקב אחר אירועים אנטישמיים, נרשם בשנה החולפת מספר שיא של אירועים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד