בע"ה י"ג ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כיף שאנשים טובים וצדיקים בונים לך את הבית"

תושבים מהיישוב נריה שבבנימין מספרים לקול היהודי העסקת יהודים בבנייה: "תחושה מדהימה שבאה עם המון כיף ושמחה של מצווה"

  • דוד אור שחר
  • י"ב אדר תשע"ח - 21:38 27/02/2018
גודל: א א א
פועל בניין יהודי
פועל בניין יהודי

תושבים מהיישוב נריה שבבנימין שהחליטו לשפץ את ביתם באמצעות חברת בנייה יהודית, סיפרו לקול היהודי על הרגשות והתחושות שמלוות את הליכי הבנייה.

"אנחנו עכשיו בעיצומה של בניית קומה שניה בבית, מעסיקים כאן רק יהודים - חברת בונייך מהיישוב נחליאל, ומאוד מרוצים", פותחת נ', אחת התושבות את השיחה.

נ' מסבירה את הסיבה המרכזית שבגללה בחרו בעבודה עברית. "זו האידאולוגיה שאנו מאמינים בה. אמנם יש לנו ביישוב את האפשרות להעסיק גם ערבים, אבל לראות יהודים, אנשים טובים וצדיקים, שבונים לך את הבית, אין דבר יותר כיף מזה. חוץ מזה שהם חברה ממש טובה ומומלצת שכבר עשתה כמה בתים אצלנו ביישוב".

לדבריה, המצב הביטחוני ותלונות אודות התנהגותם של עובדים ערבים בישוב בתקופה האחרונה, אינה הגורם המשמעותי להחלטה. "לאו דווקא זה היה המניע, אבל בפשטות למה לפרנס אוייבים כשיש לך את האפשרות להעניק את הכסף שלך לאחים, למשפחה הגדולה שלך?".

יחד עם זאת היא מציינת כי "יש גם משהו מאוד מרגיע בזה שעובדים בבית יהודים. יש לנו ילד קטןשיכול לחזור הביתה בכיף אחרי יום לימודים גם אם אנחנו לא נמצאים, וזה דבר נהדר. אני לא צריכה לדאוג או לחשוש, הוא מגיע הביתה והכל טוב".

ומה לגבי הפרש המחירים?

"הכל שווה את זה, פשוט שווה. אנחנו גם גרים על ציר הכניסה ליישוב וכל מי שנכנס רואה את הפועלים שלנו בונים וזה ממש מפרסם אותם".

משפחה נוספת עימה שוחחנו אמרה כי ככלל הם מאד תומכים ומעודדים עיסוק בעבודה עברית, ללא קשר לאירועים בטחוניים וחששות למיניהם. "אנחנו פשוט מאוד מאוד מרוצים וזהו, זה כיף, זה מצויין. התחושה מספקת ומדהימה, זה בא מתוך שמחה של מצווה, רוגע והרגשה טובה, לכו על זה!", הם מסיימים בהמלצה למתלבטים.

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד