בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כשהפצועה סובלת אנחנו נבחנות על העדפה מתקנת"

חברותיה של פצועת הפיגוע מעפולה זועמות על כך שבזמן שהיא סובלת מדקירה בידי ערבי, הן נבחנות בבגרות באזרחות על העדפה מתקנת לערבים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט סיון תשע"ח - 12:48 12/06/2018
גודל: א א א

זירת הפיגוע אמש (דוברות המשטרה)

מצבה של פצועת הפיגוע בעפולה, שובה (בת מיכל) מלכה, מוסיף להיות קשה, אך ב"ה הולך ומשתפר.

חברותיה לספסל הלימודים באולפנת רעיה, הפיצו אמש מודעה ובה מחאה על "האבסורד", כלשונן, בכך שבזמן שחברתן נפצעה וסובלת מדקירות של מרצח ערבי בדרך לבחינת הבגרות, הרי שבאותה הבחינה הן נאלצו לענות על קטע אנסין שעסק ב"העדפה מתקנת" לערבים בישראל.

"חברתנו שוכבת בית חולים בטיפול נמרץ לאחר שנדקרה בידי מחבל ערבי שפל בצורה אכזרית כשהייתה בדרכה לבגרות באזרחות.

אנחנו, חברותיה, נאלצנו בזמן שהיא סובלת מפצעיה, לענות על אנסין לכבוד 70 למדינה העוסק ביישום מדיניות העדפה מתקנת ומתן זכויות למגזר הערבי. הגיע הזמן להתעורר", נכתב במודעה שהופצה.

בנוסף דווח לקול היהודי כי חברותיה של הפצועה תלו שלט גדול בתחנה המרכזית בירושלים ובו מחו על הרס נתיב האבות, במה שמביא גם כן לאבסורד כשלדבריהן ליהודים הורסים בתים בעוד כנגד המחבלים להבדיל, ישנו חוסר אכיפה.

אורי אריאל: "הניסיון לטשטש דברים לאומניים לא מתקבל על הדעת"

בתוך כך, לפני הצהריים עדכן ד"ר גיל הירשהורן, סגן מנהלת המרכז הרפואי העמק בעפולה, כי מצבה של הנערה ממשיך להיות יציב. "היא בהכרה מלאה ביחידת טיפול נמרץ, ואנו מעריכים שתוך מספר ימים נעביר אותה למחלקה כירורגית. היא מתקשרת לאורך כל הדרך", סיפר הירשהורן.

ד"ר הירשהורן הוסיף כי כי החשוד כמחבל שנורה ברגלו ונפצע בינוני, הועבר לבית החולים פוריה עקב דרישת גורמי ביטחון. יתכן ומדובר בדרישה שהגיעה לאור הביקורת הציבורית על כך שהמחבל והפצועה נמצאים באותו מרכז רפואי.

שר החקלאות אורי אריאל ביקר היום את הפצועה ומשפחתה ויצא כנגד הניסיון לטעון שהאירוע אינו לאומני. "הרקע מאוד ברור והניסיון לטשטש דברים שהם לאומניים כדי לייצר אווירה אחרת הוא לא במקום ולא מתקבל על הדעת. צריך לטפל בדברים על פי החומרה שלהם ובעיקר להרתיע לפעמים הבאות שבעז"ה לא יהיו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד