בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לזרוק מהמכללה את הסטודנטים שהשחיתו את הלוח"

זעם בקרב תלמידי מכללת דוד ילין על השחתת לוח הזכרון. אחת הסטודנטיות: בתו של אברהם חסנו הי"ד שנרצח בפיגוע דריסה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשע"ט - 20:38 07/05/2019
גודל: א א א
(איגור חייט)
(איגור חייט)

השחתת לוח הזכרון במכללת דוד ילין בירושלים עודדה זעם רב בקרב ציבור הסטודנטים. כעת פורסם כי בתו של אברהם אשר חסנו הי"ד שנרצח בסמוך לקריית ארבע בפיגוע דריסה גם היא תלמידה במכללה. 

"חברה שלי שאלה אותן למה הן עושות את זה", סיפרה לאה חסנו", "הן ענו לה - סך הכול מחקנו שם אחד".

"מיד חיפשתי אנשי סגל שיטפלו בעניין. אני ממשפחה שכולה, רצחו את אבא שלי בפיגוע דריסה. לא היה לי מענה. אמרו לי לחכות ליום למחרת.

לא היו אנשי סגל לכן הכול התעכב ונוצר הפיצוץ. אמרתי שאני לא זזה עד שיגיע מישהו מהסגל ושאני מזמינה משטרה כדי להתלונן. כשהם שמעו משטרה תוך 10 דקות בערך הגיעה הסגנית של ראש המכללה".

במקום התקהלות והיו צעקות והמולה. "הגיע מאבטח אבל הוא אמר שאין מה לעשות כי זה לא משהו פלילי. אמרנו לו שזו השחתת אנדרטה לכל דבר. יש מצלמות ואפשר לבדוק מי אלה שעשו את זה. הרבה בנות העלו פוסטים על המקרה לאחר מכן, וכנראה שאגודת הסטודנטים ראתה את הפוסטים והעלו תגובה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו המיצג את לאה חסנו  מסר: "פנינו לנשיא המכללה בדרישה ברורה וחד משמעית מדובר בפשע שנאה גזעני.

לא ייתכן שאדם אשר עושה פשעי שנאה אלו יוכל להמשיך לכהן כמורה ואפילו כמחנך בבתי ספר . חובה לזרוק אותם מהמכללה לצמיתות. בנוסף אני קורא למל"ג לוודא שאנשים אלו לא יקבלו תעודת מורה משום מכללה כולל מכללה ערבית עד שיעשו עבודה מיוחדת על פשעי שנאה".

מאגודת הסטודטנים של מכללת דוד ילין נמסר בתגובה: אגודת הסטודנטים והסטודנטיות יזמה את רעיון לוח הזיכרון במטרה לתת מקום להנצחת הנופלים במערכות השונות ובפעולות האיבה ולאפשר לסטודנטים לכתוב את שמות יקיריהם ולהדליק נר לזכרם. לצערנו הרב, אדם אחד או מספר אנשים החליטו לבזות את חשיבותו של הלוח ולהשחית אותו בכוונת תחילה.

כמובן שאנחנו מגנים את המעשה בכל תוקף והדברים הועברו מיד לטיפול משמעתי במעמד ההנהלה ודיקנט הסטודנטים. לא ניתן יד לפגיעה כל כך מכוונת ואישית כלפיי הסטודנטים שלנו מכל מגזר שהוא, במיוחד במוסד להכשרת מורים ומחנכים לעתיד שדוגל בסובלנות ובהבנת האחר ובעיקר בימים רגישים ובנושא אישי כל כך", נמסר מהאגודה.

ממכללת דוד ילין נמסר בתגובה: לצערנו, מספר סטודנטים ביזו את המיצג, דבר שפגע ברגשות הציבור ונמצא בניגוד מוחלט לערכי המכללה. המכללה תמצה את הדין המשמעתי עם סטודנטים אלה ותמשיך לחנך לסובלנות ולכבוד הדדי".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד