בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המדרש 'תורת המדינה' מתרחב

באירוע חנוכת האגף החדש, הושק גם קובץ המאמרים 'ואדברה בעדותיך' העוסק בין היתר בניתוח סוגיות למדניות וציבוריות, מתוך מבט למדני ותרבותי.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אלול תש"פ - 09:36 27/08/2020
גודל: א א א

בהר הזיתים בירושלים, בבית המדרש 'תורת המדינה - בית אורות' נחנך אתמול מתחם חדש והושק קובץ המאמרים 'ואדברה בעדותיך'.

הרב דב ליאור, תושב שכונת בית אורות, בירך את בני בית המדרש על חיזוק האחיזה היהודית במזרח ירושלים, ועל העיסוק  בעיצוב מדיניות על פי התורה.

באירוע כאמור הושק קובץ המאמרים 'ואדברה בעדותיך' שנכתב על ידי חברי בתי המדרש, ועוסק בין השאר בניתוח סוגיות למדניות וציבוריות, מתוך מבט למדני ותרבותי. אחד מהפרקים בקובץ, מוקדש לבקשת ההצטרפות כ'ידיד בית המשפט' של חברי בית המדרש בהליך בג"ץ הבוגדת, בקשה שנדחתה כפי שדיווחנו בעבר.

לקריאת קובץ המאמרים 'ואדברה בעדותיך' >>

הרב אלחנן בן נון התייחס לקובץ המאמרים וקרא ללימוד עניינה הכללי של השבת כיום קדוש ולא רק כיום האסור המלאכה. שבי ספירו, ממנהלי בית אורות הדגיש את חשיבות העולם הערכי לעצם הקיום. לדבריו הנבטים הם דוגמה לעם שהתכחש לערכיו וירד מעל במת ההיסטוריה זמן קצר לאחר מכן. הוא קרא להשתית את החיים במדינה על בסיס ערכי הנצח הישראליים הנמצאים בתורה.
הרב יאיר קרטמן הדגיש כי שם הקובץ 'ואדברה בעדותיך' מבטא את דברי דוד המלך שדיבר בערכי התורה מול מלכים ללא פחד. לדבריו, גם אנחנו בתורת המדינה מביאים את ערכי התורה אל השיח התרבותי בישראל ללא מורא ומתוך אמון ביתרון המוסרי שלהם.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד