בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש עיריית ירושלים בפתח הר הבית: מתפללים לבניין המקדש

צפו: בסיבוב השערים שנערך ביום חמישי האחרון השתתפו ראש העיר משה ליאון ושר החקלאות אורי אריאל

  • יח"צ
  • ג' אדר ב תשע"ט - 08:59 10/03/2019
גודל: א א א

ביום חמישי האחרון, ראש חודש אדר ב', התקיים אירוע סיבוב שערים המסורתי, זו השנה ה- 17. האירוע התקיים למרגלות שער הרחמים, בהשתתפות 2,500 מכל רחבי הארץ.

שני משתתפים מיוחדים שהיו באירוע הנוכחי הם שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, וכן ראש עיריית ירושלים משה ליאון. את הסיבוב ליווה בשירים ושמחה הזמר הראל טל.

סיבוב שערים המסורתי שמתקיים מדי חודש הינו אירוע ציבורי מרכזי המבטא את הקשר של עם ישראל להר הבית, הר הקודש מקום המקדש.

בכל ראש חודש, מגיעים אלפי יהודים מכל רחבי הארץ ומקיפים את הר הבית. סיבוב השערים הופך את הציפייה לגאולה ולבניין המקדש, משאת הנפש של כל הדורות, למשהו ממשי ובפרט בתקופה זו על רקע המאבק על שער הרחמים מקום הקודש לעם היהודי. 

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל אמר במקום: "לפני 17 שנה, זכינו לחדש את מנהג "סיבוב שערים" בכל ערב ראש חודש, כדי לתת ביטוי לקשר הפנימי העמוק, התפילה, הכיסופים והגעגועים של עם ישראל למקום המקדש.

פעלתי ואמשיך לפעול למען חיזוק הריבונות בירושלים ולהסרת את המגבלות לעליה להר הבית במיוחד בעת הזו, כאשר ארגוני טרור מנסים להשתלט על שער הרחמים ולמחוק את עברנו כפי שניסה לעשות המן הרשע.

עלינו להמשיך במנהג אבותינו של סיבוב השערים מדי חודש להתפלל ולהודות לה' על כל הטוב שנתן לנו ויחד נזכה לראות בבניין אריאל".

ראש עריית ירושלים משה ליאון שנכח אף הוא בסיבוב אמר: "מברך את חברי הטוב אורי אריאל, שעומד בצד כאחד המשתתפים, אני שמח לבוא לכאן למיזם הנהדר שאתה מקיים 17 שנה. אני שמח להיות כאן באירוע פעם ראשונה, בפתח הר הבית, המקום הקדוש, ואנחנו מתפללים ומברכים שבעזרת ה' יבנה בית המקדש, וכולנו נמשיך לחגוג ביחד במהרה".

הרב יוסי פלאי ממארגני האירוע בירך את השר אורי אריאל: "אורי יזם וקידם את אירוע סיבוב שערים ומלווה אותו מידי חודש בחודשו כבר למעלה מ 17 שנה, כל זאת בצניעות וללא בקשת פרסום. אנו מברכים את השר, לקראת יציאתו לדרך חדשה שיזכה עוד לפעול רבות למען הר קודשנו, ויזכה לעבוד ככהן בבית המקדש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד