בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גם השנה: יריד הספרים המסורתי במוסד הרב קוק

בשבוע הבא עתיד להסתיים יריד הספרים הענק של מוסד הרב קוק. אלפי ספרים, מתחם ענק ומורחב. צפו בגלריה.

  • כ"ו ניסן תשע"ט - 11:45 01/05/2019
גודל: א א א

מוסד הרב קוק פתח בתחילת השבוע את יריד הספרים המסורתי המתקיים בכל שנה במקום. מוסד הרב קוק הידוע כספינת הדגל של יצירות תורניות במגוון רחב של תחומים, פותח בכל שנה לאחר חג הפסח ביריד ענק של מאות ספרים עם הנחות רבות מה שהפך אותו במהרה לשם דבר של אוהבי ארון הספרים היהודי.

בשנים האחרונות חלה עליה במספר המבקרים ביריד הספרים והגיע לשיאו כאשר כ-15,000 איש הגיעו למקום במהלך שבוע אחד בלבד. במוסד הרב קוק נערכו גם השנה לקליטת המבקרים הרבים ופתחו מתחם ענק, מרווח וממזוג ותגברו את צוותי השירות והמכירה.

ביריד השנה מוצגים מאות ספרים ובהם עשרות ספרים חדשים, אשר נמכרים למאות המבקרים במקום. בנוסף, ישנה אפשרות לבצע בשבוע היריד גם הזמנה טלפונית ומשלוח עד הבית של הספרים הנמכרים ביריד.

היריד החל ביום ראשון כ"ג ניסן ויימשך עד יום ראשון הקרוב, ל' ניסן. שעות פתיחת היריד הם בין השעות 10:00 בבוקר עד 22:00 בערב ברציפות, וביום שישי בין השעה 9:00 בבוקר עד לשעה 13:00 בצהריים.

צפו בגלריה מיריד הספרים:

יו"ר מוסד הרב קוק הרב יהודה רפאל, סיפר בשיחה עם הקול היהודי אשתקד על מטרת היריד ואמר ש"האמירה היא שפשוט מדהים לראות שעם ישראל היה ונשאר עם הספר. קונה ספרים, מוכר ספרים, לומד בהם, זה פשוט עם ישראל במיטבו" כלשונו.

עוד הוסיף הרב ואמר כי "ישנם ספרים בכל הנושאים חומש ותנ"ך, הלכה, פרשנים, חסידות, ראשונים ואחרונים והרבה ספרי הסטוריה ותולדות עם ישראל והספרים נמכרים במחירים של עד 65% אחוז הנחה".

גם אודי קורן, אחד מאנשי הצוות הותיקים ביריד, שיתף אז את הקול היהודי באנקדוטה שראה ביריד בשנה שעברה:

נכנס ליריד אב עם בנו, הבן התחנן לאבא שיקנה לו סט של חידושי הריטב"א על הש"ס. היה ניכר כי האבא התלבט מאוד ואז הבן אמר לאבא - 'אני מבטיח לך שאם אתה קונה לי את הסט אני מסיים לפחות מסכת אחת עד ראש השנה'. האבא כמובן קנה לו את הסט...".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד