בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב בקשי דורון זצ"ל; בצוואתו ביקש: "לא לבכות, להרבות בשמחה"

לאחר שחלה בקורונה, נפטר הלילה (ב') הרב הראשי לשעבר הרב אליהו בקשי דורון זצ"ל בגיל 79. רבים הספידו לו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט ניסן תש"פ - 10:35 13/04/2020
גודל: א א א

הראשון לציון והרב הראשי לשעבר הרב אליהו בקשי דורון זצ"ל, נפטר הלילה במרכז הרפואי שערי צדק והוא בן 79, לאחר שחלה בקורונה.

הרב בקשי נדבק בנגיף הקורונה בערב חג הפסח ומצבו הדרדר במהירות. "מצבו של הרב שסבל ממחלות רקע מורכבות הדרדר במהלך היום ולמרות מאמצי החייאה רבים בשעה האחרונה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו", נמסר משערי צדק.

בלוויה משתתפים מספר מצומצם של אנשים, זאת בשל ההגבלות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, והוא ייטמן לצד רעייתו הרבנית אסתר ע"ה, בהר המנוחות שבירושלים.

על פי הפרסום באתר 'בחדרי חרדים' הרב בקשי דורון זצ"ל כתב צוואה לבני ביתו לפני מספר שנים. בצוואה כתב הרב בקשי, כי בהלוויתו יאמרו את המזמור 'יביאוני לגן עדנך' אותו אומרים ביום הכיפורים וכן יאמרו גם את 'יושב בסתר עליון' ושישתדלו כי גם תינוקות של בית רבן יאמרו אותו.

עוד ביקש הרב בקשי בצוואתו, כי לא יאריכו בהספדים וישתדלו לעשות הקפות כמנהג ירושלים וישתדלו שלא לבכות ולהרבות שמחה ותודה שזכיתי למה שזכיתי.

לאחר ההודעה על מותו, נכתבו הפדים רבים מפני רבנים, שרים בממשלה ואישי ציבור רבים.

הרב בקשי דורון בביקורו האחרון במירון, בציונו של רבי שמעון בר יוחאי:

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף אמר, כי "עולם הרבנות התורה וההלכה איבד את אחד מעמודי התווך שלו הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצוק״ל. אוי לו לדור שאיבד כלי חמדתו, או לה לספינה שאבד קרבניטה, המשיך את שושלת הראשונים לציון לדורותיהם, זך השכל והרעיון, זכינו להכירו עוד כאשר כיהן כראש הקיבוץ בישיבת פורת יוסף והרביץ תורה בתלמידים שהשתוקקו לקבל תורה מפיהו, שיעוריו בישיבה היו מלאים בפלפול חד, ובספריו הרבים חתר לשלב את השיטות, השיטה הליטאית בה למד בישיבת חברון, עם השיטה ההלכתית הספרדית כפי שלמד ממרן אאמו״ר זיע״א היה מפורסם בכוחא דהיתרא כפי מסורת גדולי ספרד ולאמיתה של תורה".

עוד הוסיף הרב יוסף ואמר, כי "עם השנים התמנה ע״י מרן אאמו״ר זצ״ל  לרב העיר בת ים, ובשנת תשל"ה הביא לבחירתו לרב ראשי לחיפה, בה כיהן כעשרים שנה, בשנת תשנ״ג נבחר לראשון לציון הרב הראשי לישראל והוביל את מהפיכת הכשרות ברבנות הראשית, הנהיג וסידר את כלל מחלקות הרבנות מהמסד ועד הטפחות, הרבנות הראשית לישראל חייבת לו את תקומתה המחודשת בעשרות השנים האחרונות. תנחומיי למשפחתו יחד עם כל בית ישראל אשר אבלים את לכתו. ויה״ר שיבולע המוות לנצח וימחה ה׳ דמעה מעל כל פנים אמן".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד