בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המופת" מהויטבסקער בהתרמה לישיבה הקרויה על שמו

ראש ישיבת פרי הארץ, הרב יהודה ליבמן מספר על השגחה פרטית מיוחדת לה זכה בקברו של הצדיק שעל שמו נקראת הישיבה שבישוב רחלים

  • דוד אור שחר
  • ז' תמוז תשע"ח - 11:54 20/06/2018
גודל: א א א

ישיבת פרי הארץ שהוקמה ביישוב רחלים לפני כשלוש שנים, יוצאת בקמפיין התרמות למבני פנימייה וכיתות לקראת השנה הבאה. הישיבה הינה ישיבה קטנה ולומדים בה תלמידים מכל רחבי הארץ. בישיבה ניתן מענה לבחורים המחפשים קשר ישיר וחם לחסידות ולגדולי ישראל.

כמו כן, דגש רב ניתן על החיבור לארץ ישראל וזאת דרך הלימוד על מגדולי ישראל שחיו בה ופעלו למענה, ובראשם רבי מנחם מענדל מויטבסק. שם הישיבה הוא על שם ספרו של הצדיק שזכה לכינוי "הרבי של ארץ ישראל" אשר עלה עם חסידיו בראש עליית החסידים לארץ ישראל בשנת תקל"ז. 

אלא שלקראת קמפיין ההתרמה שמנהלת הישיבה, מספר ראש הישיבה הרב יהודה ליבמן על השגחה פרטית מיוחדת לה זכה בביקור בקברו של רבי מנחם מנדל מויטבעסק, מגדולי החסידות שעל שם ספרו המפורסם קרויה הישיבה.

הרב ליבמן סיפר כי הגיע לקבר והתפלל על הישיבה ותלמידיה, וכן להצלחתו של סבב ההתרמה אליו יוצאים בישיבה. לאחר מכן פתח הרב יהודה את הספר 'פרי הארץ' והספר נפתח בדיוק בעמוד בו מודפס מכתבו של רבי מנחם מענדל בו הוא כותב כי לאחר שלוש שנים להגעתו בראש חסידיו לארץ, ברוך ה' הם מצליחים לשלם את חובותיהם ולהתייצב כלכלית. 

המיוחד הוא כי סבב ההתרמה מגיע אף הוא לקראת סיום השנה השלישית מהקמת הישיבה.

הרב דודו בן נתן מראשי הישיבה, הוא איש חינוך בעל עבר של שנים רבות בעבודה עם נוער בגיל הישיבה הקטנה. באתר הישיבה מסביר הרב בן נתן על הצורך בהקמת הישיבה בסגנונה המיוחד. 

"בחסדי השם יתברך בשנים האחרונות חלה עליה גדולה מאד בתלמידי התלמודי תורה הלאומיים, העלייה היא גם בכמות המוסדות גם בכמות התלמידים במוסדות אלו, גם ברמת הלימוד ואף בהשפעה רבה על הרבה בתי ספר ממ"ד שנכנסה בהם מגמה תורנית מוגברת", מסביר הרב בן נתן.

"הישיבות התיכוניות הם ההמשך הטבעי לבתי הספר הממ"ד והם ברוך ה' גדולות רבות ומגוונות הן ברמה הלימודית הן ברמה התורנית והן בקהלי יעד שונים. מגמת הגידול של תלמודי התורה נותנת את אותותיה גם בישיבות התיכוניות, שחלקם מגבירים את שעות הקודש ומשקיעים באווירה תורנית.

"אך נראה שאין זה מספיק", אומר הרב בן נתן. "יהודי צריך להיות תמיד מוסיף והולך, אחרי 8 שנות תלמוד תורה הנערים צריכים אתגרים חדשים בלימוד ביראת שמיים ובהתקדמות רוחנית, והישיבות התיכוניות הם לא תמיד ההמשך הטבעי.​ ברוך ה' קמו כבר ישיבות קטנות לאומיות שעושות חיל ומרבות תורה ויראת שמים אבל עדיין חסר מענה גם לכמות וגם לגיוון של בוגרי תלמודי התורה.

קיימים היום הורים רבים שהם כבר "דור שני" לחסידות, "דור שני" למשפחות שהאידישקייט זה מרכז חייהם והם רוצים מענה מתאים לילדיהם, הם רוצים לראות את בניהם לומדים ברצינות, שוקדים על התורה ועסוקים באמת בעבודת ה' ילדים שאפשר לנהל איתם שיח על הקשר עם ה' ילדים שקשורים לצדיקים, שקשורים לפנימיות התורה, ששמים מבטחם בה' יתברך ולא מתביישים מן המלעיגים, שעסוקים בתיקון עולם ובהפצת יהדות", הוא מסיים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד