בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מגוש קטיף למשימה לאומית באריאל

מגורשי היישוב נצרים המתגוררים באריאל פתחו פרוייקט עזרה הדדית בעיר. "לא הצליחו להרוס את רוחנו ואת רצון בבניה ובתחייה"

  • יח"צ
  • כ"ג סיון תשע"ח - 15:13 06/06/2018
גודל: א א א
יהושע כרמל
יהושע כרמל

גרעין "נצרים באריאל", שהוקם בעיר אריאל ע"י מפוני היישוב נצרים שחרב בהתנתקות, פותח בפרוייקט מימון המונים באתר "Give Back", בשם "ממשיכים את רוח נצרים", לצורך המשך קיומם של הפרוייקטים הרבים שהקימו בעיר אריאל ובאוניברסיטה.

"הרסו לנו את הבית, הרסו לנו את היישוב, הרסו לנו את הקהילה, אבל לא הצליחו להרוס את רוחנו ואת הרצון בבנייה מחודשת ובתחייה. מתוך החורבן של קהילות גוש קטיף וצפון השומרון התאספנו כאן, ובחרנו להמשיך את החיים. אנחנו פועלים יומם וליל, במגוון מיזמים חברתיים בתחומי הרווחה, החינוך והתרבות". כותבים חברי הגרעין בדף הפרוייקט.

בדף פונים חברי הגרעין אל הציבור הרחב ומבקשים את תמיכתו בפרוייקטים הרבים שהקימו חברי הגרעין, שהוקמו מיד לאחר התיישבותם בעיר אריאל.

רבים מהפרוייקטים אותם מפעילים חברי הקהילה באריאל, נעשים בשיתוף עם מחלקות רווחה וחינוך בעירייה, ונותנים מענה לנוער בסיכון, משפחות נזקקות, קשישים, עולים חדשים, ילדים ועוד.

בנוסף, הקימו חברי הגרעין בתי מדרש לסטודנטים וסטודנטיות, המעניקים נקודות זכות לתואר.   

"כדי להמשיך לפעול בצורה מיטבית, כדי לתחזק את הפעילות השוטפת שאנחנו עושים, וכדי להרחיב את מסגרת הפעילות שלנו לאנשים ולקהילות אחרות, אנחנו צריכים את תמיכתכם", נכתב בדף הפרוייקט.

        | להיות חלק ממשהו גדול  

"מתוך רוח של אהבה ומסירות למדינת ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל, מתוך אמונה שלמה בטוב ליבו של האדם, מתוך דבקות בערכי התורה והמוסר, ומתוך ביטחון עמוק בדרכנו, אנחנו מאמינים כי קהילת 'נצרים באריאל' היא המתנה שלנו לעם ישראל. את רוח נצרים צריך להביא לעוד מקומות בארץ. כדי שיותר נערים בסיכון יקבלו את ההזדמנות שלהם, כדי שנזקקים ימשיכו לקבל את התמיכה הנחוצה להם, כדי שסטודנטים יעמיקו את זהותם היהודית והציונית, כדי להעמיק את החיבור בין הקהילות השונות, אנחנו זקוקים לתמיכתם.

זוהי הזדמנות חד פעמית שלכם להיות חלק ממשהו גדול, הצטרפו אלינו לעשייה חברתית וערכית בלב ישראל".

יצחק וזאנה, מנהל בית המדרש "עוז רועי" ומחברי הגרעין, מסר: "בשעת ליקוי מאורות לאומי, הונפה היד על שנות דור של התיישבות יפה ואיתנה. האחריות והרצון לתקן לא תמו. להיפך: עכשיו יותר מתמיד - לא נרצה  להיות חלק מהשבר והבעיה, אלא חלק מהפתרון. לפתח יציבות ובטחון דווקא כשהרבה כל כך מתערער ומשתנה. להמשיך לרצות בארץ ישראל על כל חבליה, גם הפחות 'פופולאריים'. להעמיק את האמון והערבות בין חלקי העם, גם עם כאלה שלא קל איתם. לרצות בחיזוק המדינה ובפריחתה, גם כשהיא פוגעת בעצמה ובשרה.

האם אנחנו כבר שם? מסתבר שעוד לא.  אבל המודל שהציב גוש קטיף מסמן את הדרך. הזרעים שנזרעו שם ממשיכים לנבוט ולפרוח ברחבי הארץ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד