בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניצול השואה ביקש: "קבעו את המזוזה במקום נמוך"

במרכז חב"ד בתל אביב שיצאו בפרוייקט רחב לבדיקה וחלוקת מזוזות בעיר מספרים על היענות מרשימה ומשתפים בסיפור מרגש

  • יח"צ
  • ה' אדר תשע"ט - 15:50 10/02/2019
גודל: א א א
קביעת מזוזה. ארכיון (לוי נאזרוב)
קביעת מזוזה. ארכיון (לוי נאזרוב)

מרכז חב"ד בתל-אביב יצא בימים אלו ביוזמה רחבה תחת הכותרת "שבוע המזוזה בתל-אביב–יפו", השבוע בין התאריכים ה'-י' אדר א' יוכל כל תושב בעיר הגדולה לבדוק את המזוזות בביתו בחינם ולרכוש מזוזות חדשות ומהודרות בהוזלות ענק.

קמפיין פרסום בהיקף רחב הביא את הבשורה לידיעת כל התושבים בדיוור ישיר, ברשתות החברתיות ובשלטי חוצות, ואלפי פניות לבדיקת ורכישת מזוזות כבר מגיעות למוקדי חב"ד ברחבי העיר.

במרכז חב"ד מספרים על פניה מיוחדת שהגיעה אמש בעקבות הפירסום, מקשיש בגיל 90, שבקול רועד שאל אם ניתן לרכוש מזוזה "ולקבוע אותה במקום נמוך בדלת". "בביתי יש רק מזוזה אחת ישנה מלפני עשרות שנים, שאינני יודע אם היא כשרה", סיפר הקשיש, "והיא קבועה במקום גבוה בפתח הבית. בשנים האחרונות נזכרתי כיצד אמי הייתה מרימה אותי בילדותי לנשק את המזוזה בכל ערב לפני השינה. כיום אני רוצה לנשק את המזוזה ואינני יכול להגיע אליה, כי אני מרותק לכיסא גלגלים..."

"מצות מזוזה חביבה במיוחד על עם ישראל לכל אורך הדורות, ובמיוחד בימינו", אומר הרב יוסף גערליצקי, שליח הרבי מלובביץ לתל-אביב–יפו ורב מרכז העיר, "אך לפעמים בגלל חוסר נגישות, חוסר ידע בנושאי כשרות המזוזות או עלויות גבוהות, ישנם כאלו שאינם מצליחים לקיים את המצוה בהידור. אנחנו מבטיחים לסייע לכל יהודי בעיר שיזכה למזוזות כשרות ומהודרות בביתו".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד