בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: אלפים בהילולת שמעון הצדיק בירושלים

כמידי שנה אמש (ב') נערכה ההילולא המרכזית לרגל פטירתו של שמעון הצדיק סמוך לקברו בהשתתפות אלפי יהודים

  • דוד אור שחר
  • כ"ט תשרי תשע"ט - 11:11 08/10/2018
גודל: א א א

 

אמש (א') התקיימה בירושלים העצרת המרכזית לרגל הילולת התנא שמעון הצדיק זכותו יגן עלינו.  אלפי בני אדם השתתפו באירוע שנערך בקבר שמעון הצדיק בשכונת שייח ג'ארח בירושלים.

במקום נבנה אוהל ענק שיכיל את אלפי המבקרים ובו חולקו מזון ושתיה לרווחת האלפים. בהמשך הערב התקיימה במקום עצרת בהשתתפות רבנים גדולים שדברו בשבחו של שמעון הצדיק. את האירוע הנעימה תזמורת חסידית ונערכו ריקודים עד לשעות הלילה הקטנות. 

אירועי ההילולא נערכו ע"י מוסדות "חסדי יוסף" בראשות הרב משה דייטש, שהעלה את אש בהדלקה המסורתית לכבוד הכהן הגדול יחד עם הגאון הרב ציינווירט . כל אירועי ההילולא נערכו בתיאום ובשיתוף עם הרב יוסף שוינגר מנהל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים.

בין המשתתפים בהילולה גם המועמדים לראשות העיר משה ליאון ויוסי דייטש שנצפו בין האלפים כמו גם חברי סיעת מאוחדים, יו"ר הסיעה אריה קינג, אריה אורנג' ויהונתן יוסף שנמנה עם מארגני הארוע.

הארוע כלל מאות טקסי תספורת 'חלאקה' שנערכו במקום ותזמורת כליזמרים שניגנה במשך הערב את מיטב ניגוני מירון כשבנוסף נערכה במקום סעודת ההילולה השנתית.

יהונתן יוסף, ממארגני הארוע:" בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בהשתתפות הציבור הרחב בהילולת שמעון הצדיק. אם פעם ראינו 10 אלפים משתתפים כיום המספרים הם פי חמש ושש. הכל בזכות פעילותו של אבי הרב יעקב יוסף זצ"ל שמסר נפשו על מנת שיגיעו אנשים להתפלל במקום הקדוש הזה במשך כל השנה ובהילולה. אין לי ספק שאבי מסתכל מלמעלה ושמח בהמונים הגודשים את מתחם קבר שמעון הצדיק".

למקום קבורתו של שמעון הצדיק נודעה חשיבות וקדושה בקרב יהודי ירושלים. נר תמיד הודלק במערה, ובחצר שמחוץ למערה נערכו חתונותיהם של בני ירושלים אשר מסיבות שונות לא היו יכולים להינשא בתוך העיר.

בתקופה בה הנסיעה למירון הייתה קשה או בלתי אפשרית, החלו נערכים בחצר המערה מידי בל"ג בעומר, הילולה לכבוד התנא רבי שמעון בר יוחאי וכמו גם טקסי חאלקה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד