בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: שירת הבקשות התחדשה בבית הכנסת העתיק בחברון

בתקופה האחרונה ילדי עיר האבות החלו באמירת שירת הבקשות המיוחדת סמוך לקברי האבות בהמשך הם נפגשו למלווה מלכה עם מרדכי יצהר ושרו יחד - צפו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג טבת תשע"ט - 11:55 31/12/2018
גודל: א א א

מנהג קדום בירושלים של מעלה אצל אחינו העולים מחלב שבסוריה לארץ ישראל,  להשכים קום בלילי שבתות לפני אשמורת הבוקר ולשורר יחד בקול נעים את שירת הבקשות. בשעה שלוש לפנות בוקר מתחילים בשירת אל מסתתר בשפריר חביון, מודים לה' על רובי חסדיו ועל כל הטוב אשר גמלנו, ומתפללים  בכל לב על גאולתם של ישראל.

מי שזכה להתבשם בקביעות משירת הבקשות, תמיד נשאר בו הטעם הנעים והטוב של געגועים וכיסופים- יה אכסוף לאור אין סוף- לגאולתן של ישראל. השירים שנכתבו על ידי גדולי עולם מדורות קדומים נוטעים אהבת ה' ויראתו בלב הבנים. אהבה לארץ ישראל ולהרמת קרן ישראל.

את המנהג החשוב להשכים בבוקר לעבודת ה', המציא אברהם אבינו ע"ה. "וישכם אברהם בבוקר" ומכאן למדה הגמרא ש"זריזים מקדימים למצוות".

בדורנו שבו בנים לגבולם לחונן עפר הארץ ולהסתופף בצל אבות העולם, ובסמוך למערת המכפלה הוחלט בחברון עיר האבות לנסות ללכת בדרכו של אברהם אבינו ולכסוף להשכמת הבוקר. מידי שבת מתכנסים ילדי חמד ושרים יחד את שירת הבקשות. כך הלב מתמלא ברגש של געגועים לקרבת אלוקים:

"למענך ולא לנו, ולשוכבי מערה. בנה נא צבי תפארה, ולירושלים היקרה, בזכות תורה הישרה דברות עשרה...

"באויבי עשה נקמה כי קמו עלי ביד רמה כי לא יירש בן האמה עם בן הגבירה"..

"שחר אבקשך צורי ומשגבי, אערוך לפניך שחרי וגם ערבי..."

כך נוטעים בלבבות רכים את נשיאת העיניים לגובה, לקדושים אשר בארץ המה.  

-----

הכותב הוא הרב אריאל לוי איש חברון

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד