בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"סדר ט"ו בשבט למאות אנשים שכולו מפרות א"י"

בירושלים נפתחה התוועדות ט"ו בשבט ייחודית. החקלאי מלאכי אידלס מספר על הליך ייצור הצימוקים והחשיבות הרוחנית של פירות ארץ ישראל

  • יח"צ
  • ט"ו שבט תשע"ח - 16:58 31/01/2018
גודל: א א א
יש גם צימוקים מארץ ישראל (עדי גפן, tps)
יש גם צימוקים מארץ ישראל (עדי גפן, tps)

סדר ט"ו בשבט המוני נערך הערב (ד') בירושלים בהשתתפות רבנים, ח"כים ואישי ציבור. בסדר צפויים להשתתף מאות רבות של בני נוער ועל שולחן הסדר יעלו אך ורק פירות מגידולי א"י.

מלאכי אידלס, חקלאי מחבל לכיש אשר המשתתפים יהנו מצימוקים אשר גידל סיפר: "יש שמחה גדולה שמגיעים פירות של ארץ ישראל ליהודים צדיקים. ובע"ה שימשיכו לאכול עוד הרבה פירות חדשים רק מארץ ישראל ולא ממקומות אחרים".

אידלס סיפר על תהליך הכנת הצימוקים. "זה זן מיוחד – לצימוקים ולמאכל, בלי גרעינים. אנחנו קוטפים את הענבים, פורשים רשתות על האדמה, פורשים את הענבים ומשטחים אותם על הרשתות ומייבשים בשמש במשך חודש. השמש מאדה את המים ורק הסוכר נשאר. אין התערבות של חומרים מלאכותיים כמו גופרית, חומרי טעם או סוכר. אחרי זה הם נכנסים למכונה שממיינת, שוטפת ואורזת", תיאר אידלס.

מארגני הארוע סיפרו כי מדובר בארוע ראשון מסוגו אשר בכוונתם להפוך אותו למסורת קבועה. את הארוע ינחה הרב נתנאל יוסיפון, בליווי שירים וסיפורים. בסדר צפויים להשתתף גם רבנים ואישי ציבור, ביניהם ח"כ בצלאל סמוטריץ', ראש מועצת בנימין אבי רואה, הרב יגאל קמינצקי ממכון התורה והארץ, רבה של צפת הרב שמואל אליהו ואישים נוספים. הרב דוד דודקביץ', רבה של יצהר וראש ישיבת רועה ישראל יערוך במקום התועדות חסידית בליווי מוסיקלי.

בנוסף האירוע אשר יתקיים באולמי שירת ירושלים, יכלול הופעה של הזמר והיוצר עקיבא תורג'מן, שיארח את הזמר ביני לנדאו. תורג'מן פירסם היום סרטון בו הזמין את האנשים להשתתף בארוע.

החקלאי אידלס סיפר גם על החשיבות לרכוש דווקא מחקלאים ומפרות הארץ.

"יש גם את הערך הרוחני שפירות של ארץ ישראל מוסיפים לאדם קדושה ואת זה אין בחו"ל. וגם את הערך הגשמי – קנה מיד עמיתך – וחי אחיך עימך. לפרנס קודם כל את האחים שלך, את תוצרת הארץ. קנו מתוצרת הארץ ופרנסו אחים.

המדרש אומר שגם הקב"ה עוסק בנטיעות. ומי שרוצה להידבק בדרכיו של הקב"ה שיעסוק בנטיעות בארץ ישראל. מי שרוצה להגיע לדבקות – על ידי נטיעת עצים בארץ ישראל" הוסיף.

את הארוע מפיק יוסף פריסמן בשיתוף עם הרב נתנאל יוסיפון "זה אירוע שבא להעלות על נס את אהבת ארץ ישראל ופירותיה ולפגוש את ארץ ישראל ממקום שמח ואוהב."  סיפר הרב יוסיפון,   "זה יהיה אירוע מלא בשמחה, הודיה ושירה, והשאיפה היא שמשנה לשנה האירוע יגדל ויהפוך למוקד מרכזי שיחבר ציבור רחב דרך החג המיוחד הזה לארץ ישראל ולפרותיה מתוך שמחה" הוסיף.

בתוך כך, השבוע פורסמה קריאת רבנים לציבור לרכוש לשולחן החג דווקא מפירות א"י. על הקריאה חתומים רבנים שונים מהציונות הדתית. בקריאה מדגישים הרבנים כי אכילת פירות דווקא מא"י מחזקת את יישוב הארץ ומחזקת את החקלאות היהודית.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד