בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שהקורא יצא עם משהו ביד" - מיתוג מחדש ל'ואביטה'

לקראת הרחבת התפוצה, חוברת החסידות השבועית 'ואביטה' עוברת מיתוג מחדש עם השם 'נפלאות'. "המטרה היא למקד את הקורא בנושא העיקרי של החוברת ולהנגיש את התוכן, כדי שיצא עם משהו ביד"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ד' סיון תש"פ - 17:52 27/05/2020
גודל: א א א

לאחר שנתיים של פעילות הפצה, במאות בתי כנסת ברחבי הארץ, חוברת החסידות השבועית 'ואביטה' עוברת מיתוג ועיצוב מחדש – 'נפלאות'.

"בעיקר מה שהשתנה זו הנגשה", מספר הרב איתיאל גלעדי, משמשו של הרב יצחק גינזבורג, בשיחה עם הקול היהודי. "המטרה היא למקד את הקורא בנושא העיקרי בחוברת. שהקורא ידע תוך כדי קריאה מה אומר הרב בנושאים השונים, כדי שיצא עם משהו ביד".

חוברת החסידות 'ואביטה', או בשמה החדש 'נפלאות', מביאה לציבור הרחב את שיעוריו של הרב יצחק גינזבורג בצורה מעובדת ומונגשת. החוברת כוללת שיעור מרכזי אחד לפחות, ביאורים על אור החיים ושפת אמת על פרשת השבוע, מאמר קצר ומעובד על פרשת השבוע, פרקי אבות, מדור העוסק בנגלה ובפנימיות במהפכות לימוד התורה, סיפורי חסידי, שו"ת, מדור ילדים וגם מדור מתמטיקה על רמז בפרשה.

לפני משבר הקורונה הגיעה הפצת החוברת ל-12,000 עותקים, ממצפה רמון ועד לצפת, בעזרתם של כ-300 מפיצים מתנדבים. כל אחד בשכונתו ובמקום מגוריו.

במערכת ואביטה אומרים כי השינוי שנעשה כעת, במטרה לפרוץ ולהתרחב לקהלים חדשים, מגיע בזכות התורמים הרבים שהשתתפו במבצע ההתרמה לגל עיני שנערך לפני כשנה.

"עיקר המגמה היא להגיע לעוד אנשים שטרם נחשפו לחוברת", אומר הרב גלעדי. "חשבנו איך יכולים להמחיש לאנשים את הפלא שבתורה, את ריבוי הגוונים, הנושאים והעומק, ולכן שיננו את העיצוב שיהיה לו יותר נראות ונוכחות בבית הכנסת. כרגע העלון משדר את ההרגשה שמחלקים להם ספר כל שבוע, כך שמעתי מכמה אנשים".

"יש בזה משהו אמיתי בהרבה מובנים. מבין העלונים, אין אח ורעה למה שקורה בעלון הזה. חידושים עצומים כל שבוע. הרב לא חוזר על עצמו, אלא מעמיק בנושאים מכל מיני גוונים. הרעיון של העלון החדש הוא להנציח את הדבר הזה יותר".

מידי שבוע, מתפרסמים תכנים רבים מתוך חוברת 'נפלאות' בקול היהודי. עקבו אחרי מדור 'בית המדרש'

הרב גלעדי מסביר כי השם 'ואביטה' לא באמת נבחר מתך מחשבה אף פעם, אלא היה המשך משודרג של יוזמה פרטית של כמה אנשים שהדפיסו מידי שבוע את שיעורי הרב לקהילה שלהם. כעת, אומר הרב גילעדי "בחרנו לקחת שם שאנשים יותר מכירים ויהיה יותר קליט עבורם".

    | מטרת השינוי: למקד את הקורא בנושא העיקרי של החוברת

עיקר השינוי נועד לשקף לקורא את החידוש בחוברת, לשים דגש על הנושא העיקרי בחוברת. זאת באמצעות השיעור המרכזי בחוברת, ההקדמה, הנקודה המעובדת, הפתיח של המאמר ועוד. חשוב לנו לשים על זה את האצבע כדי שהקורא יצא עם משהו ביד".

"מי שיקרא את החוברת כעת, ירגיש שהנושא הזה מעניין אותו והוא מעוניין לשמור אותה בארון לפעם הבאה שירצה לעיין בנושא בו עוסקת החוברת. כל שבוע בנושא אחר".

"כל הזמן אנחנו מקבלים תגובות ממגוון גדול של אנשים. מציבור דתי לאומי אקדמאי ועד אברכים ליטאים חרדים מכל הכיוונים ומכל מקום. אנשים עם רוחב אופקים והעמקה מוצאים נחת לנפשם בעלון הזה ומי שמזכה אותם בזה אשרי חלקו".

לסיום אומר הרב גלעדי, כי "העיצוב החדש, עם הרבה מהות ונוכחות, מאפשר למי שעד עכשיו לא היה בטוח שהוא יוכל לשים את החוברת בבתי הכנסת באזור שלו, לנסות לעשות זאת עכשיו. אפשר להגיש לאנשים ביד ולשים בבית הנסת".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד