בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלה תנאי השחרור של הקטין מפרשת דומא

ישאר מנותק מהעולם? הקטין יהיה עם אזיק אלקטרוני ושני מפקחים, איסור קשר עם כל אדם למעט המפקחים, איסור על אינטרנט וטלפון, 60 אלף ₪ הפקדה ומיליון ₪ ערבות

  • אלחנן גרונר
  • ג' אב תשע"ח - 11:14 15/07/2018
גודל: א א א
(שלמה מלט)
(שלמה מלט)

הקטין א' מפרשת דומא צפוי להשתחרר היום לאחר שבית המשפט העליון דחה את ערר המדינה על שחרורו.

לאחר כשנתיים וחצי במאסר, עינויים קשים במתקני השב"כ, ותנאי בידוד מחמירים, הרכב השופטים שהורה על שחרורו החליט לספק תנאים מחמירים במיוחד לקטין, תנאים השמורים לתיקים החמורים במדינה.

השופטים סירבו לשחרר את הקטין למעצר בית בבית הוריו, ותחת זאת הקטין ישהה במעצר בית מלא בבית סבו וסבתו בבית שמש, ונאסר עליו כמובן לצאת מהארץ.

על הקטין יותקן אזיק אלקטרוני, אך בנוסף חייב בית המשפט כי בכל עת יפקחו עליו שני מפקחים שונים, תנאי מחמיר וחריג במיוחד.

אם לא די בהחמרת הפיקוח לשני מפקחים, הרי שהשופטים קבעו כי ההורים אמנם ישמשו כמפקחים, אך "בכל מועד נתון יהיה גם מפקח, שאינו אחד ההורים".

בנוסף באופן חריג הורה ביהמ"ש על בידודו הכמעט מוחלט של הקטין מהעולם על ידי איסור שימוש בטלפון או במחשב, לרבות גלישה באינטרנט.

"מובהר בזאת למפקחים, כי בבית לא יהיה מחשב אשר מחובר לאינטרנט ( למעט המחשבים של סבו וסבתו של המשיב אשר משמשים לצורכי עבודתם ויהיו מוגנים בסיסמה שלא תימסר למשיב), ולא יהיה טלפון נייח למעט החיבור לקו בזק לצורך הפיקוח האלקטרוני, ולמעט הטלפונים הניידים של המפקחים עצמם, אשר המשיב לא יהיה רשאי לעשות בהם שימוש", נכתב בהחלטה.

בנוסף ניתן צו איסור יצירת קשר עם כל אדם, למעט המפקחים שאושרו ידי על בית המשפט, באי כוחו, שירות המבחן והפסיכיאטרית המומחית עמה נפגש הקטין.

השופטים כתבו בהחלטה כי יהיה ניתן להגיש לבית המשפט רשימה של קרובי משפחה נוספים שיבקשו להתיר את כניסתם לבית, ולאחר קבלת תגובת המדינה תינתן החלטה ברשימה.

לצורך הבטחת התנאים דרשו השופטים כי יופקדו לא פחות מ-60 אלף ₪ במזומן, יחתמו 10 ערבויות צד ג' על סך 100,000 ₪ כל אחת, וכן התחייבות עצמית של הקטין על סך 100,000 ₪.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (32) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד