בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימ"ש העליון - הקטין מפרשת דומא ישוחרר

הקטין מפרשת דומא ישוחרר באופן סופי - כך קבע ביהמ"ש העליון. עו"ד ציון אמיר: "מקווה שהפרקליטות תשקול את ביטול ההליכים כנגד הקטין"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אב תשע"ח - 10:22 15/07/2018
גודל: א א א
 (הלל מאיר TPS)
(הלל מאיר TPS)

שופט בימ"ש העליון עופר גרוסקופף דחה את ערר המדינה וסלל את שחרורו של הקטין ממשפט דומא ממעצר. הפרקליטות הגישה ערר לבימ"ש העליון כנגד החלטת בימ"ש המחוזי אשר הורה על שחרורו של הקטין למעצר בית בתנאים מגבילים קשים הכוללים איזוק ופיקוח, ערר אשר כאמור נדחה בידי בימ"ש.

עו"ד ציון אמיר מסר כי "ללא ספק דחיית ערר המדינה ע"י בימ"ש העליון נעשתה כדין וכצדק. אמנם חלפו כשנתיים וחצי של מאבק משפטי ארוך ונוקב אך יש להתנחם בשני דברים, האחד בשחררו ממעצר, השני הקביעות אותם קבע בימ"ש על העינויים אותם עבר הקטין במהלך חקירותיו שכתוצאה מכך נפסלו ההודאות שנגבו באמצעים פסולים כאלו.
אני מקווה מאד שהפרקליטות תלמד ותפנים את העמדה שהובאה בהחלטות בימ"ש המחוזי וגם בבימ"ש העליון ותשקול את ביטול ההליכים או לפחות את חלקם המכריע המתנהלים כנגד הקטין.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הוסיף כי "ערר המדינה טוב שלא היה מוגש כלל, והוא סימל רדיפה ואת המשך העינויים כנגד הקטין, ובעיקר העדר הפנמה ואי קבלה של הכרעת משפט הזוטא בידי הפרקליטות.
בימ"ש העליון מקבל את טענותינו, כפי שקבע גם בימ"ש המחוזי, וקובע כי החלטה של משפט הזוטא יוצרת כרסום של ממש בעוצמת הראיות בעיקר כלפי האישומים החמורים.
לאחר פסילת הראיות שהיווה את סיומו המוחץ של השלב הראשון במשפט זה, נתפנה כעת כאשר הקטין משוחרר עד לזיכויו המוחלט".

בתוך כך, אמש (מוצ"ש) הגיעו כ-20 מפגינים לביתו של הפרקליט חובש הכיפה יאיר חמודות, שהגיש את ערר המדינה נגד שחרור הקטין. חמודות מתגורר ברמת בית שמש, והמפגינים החזיקו שלטים בהם נכתב: "די לרדיפת הקטין א'" ו"הפרקליטות = רשעות".

על לוחות מודעות סמוכים נתלו שלטים בהם נכתב: "יאיר חמודות, איפה הלב היהודי?".

ביהמ"ש המחוזי הורה ביום ה' על שחרורו של הקטין למעצר בית בתנאים מחמירים במיוחד הכוללים איזוק אלקטרוני, בידוד מכל העולם למעט ערבים ספציפיים ובני משפחה שיאושרו בידי בית המשפט, פיקוח, איסור הימצאות בסמוך לאמצעי תקשורת ואינטרנט, וכן הפקדה של 60 אלף ש"ח וערבויות רבות של 100 אלף ש"ח כל אחת.

ביהמ"ש קבע כי חל כרסום בחומר הראיות כנגד הקטין, וזאת בשל פסילת ההודאות שנגבו בעינויים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד