בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מצור על המוקטעה עד לשחרור עיסאם עקל"

בארגון נפגעי הטרור הגיבו בחריפות לעונש שהוטל אמש על עיסאם עקל שנחטף בידי הרשות והואשם במכירת קרקעות ליהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה טבת תשע"ט - 08:47 02/01/2019
גודל: א א א
המוקטעה. ארכיון (אהוד אמיתון TPS)
המוקטעה. ארכיון (אהוד אמיתון TPS)

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' קורא לרמטכ"ל ואלוף פקוד מרכז להטיל מצור על המוקטעה ברמאללה במטרה לגרום ללחץ עד לשחרורו של עיסם עקל, סוחר הקרקעות הערבי שנידון אמש למאסר עולם.

"את החרפה הזו צריך  להסיר מייד גם תוך שימוש בכוח כדי להבהיר לפלסטינים שישראל לא מקבלת את הנרטיב הפלסטיני שאסור למכור קרקעות לישראלים וגם כדי להפגין שאינה מאפשרת טרור בחסות הרשות הפלסטינית", אמר מאיר אינדור יו"ר אלמגור.

"ישראל עמדה במבחנים קשים מאלו  בעבר ואין שום סיבה שלא לעשות זאת כעת תחת שר הבטחון החדש. אם צעדים אלו לא ינקטו אלמגור יפתח בקמפיין ציבורי להצלת הערבי מידי כוחות הטרור היושבים ברמאללה", הוסיפו בארגון. 

אמש (ב') בית המשפט הערבי ברמאללה גזר עונש מאסר עולם ועבודות פרך על עיסאם עקל, ערבי ממזרח ירושלים המחזיק בת"ז אמריקנית המואשם כי מכר קרקעות ליהודים במזרח ירושלים.

עקל נעצר על ידי אנשי המודיעין הערבים ובתגובה למעצרו ערכה ישראל מבצע מעצרים בשכונות מזרח ירושלים.

בין העצורים היו עדנאן ג'ת מושל ירושלים מטעם הרשות הפלסטינית ובכיר נוסף במודיעין המסכל הערבי.

כזכור, עקל, תושב בית חנינא, נחטף והועבר למעצר בעינויים  ב'שב"כ הפלסטיני' לפני כחודשיים. החטיפה, שבוצעה תוך הפרת בוטה של הסכמי אוסלו האוסרים על הרשות לעצור תושב ישראל, היא החשד של הרשות כי עקל מכר נכס ליהודים באזור שער הפרחים בירושלים.

עוד בנושא: 

שערוריה בבירה: הרשות חטפה ערבי שמכר נכס ליהודים

ירושלים: ערבי במדים עם דגל אש"ף הכווין את התנועה

דיון סוער בכנסת בעקבות חטיפת הערבי על ידי הרשות 

מאסר עולם ועבודות פרך למוכר קרקעות ליהודים

ממידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי שלושה שבועות טרם מעצרו הודיע עקל למשטרת ישראל כי הוא חושש לחייו וכי נודע לו כי ברצונה של הרשות הפלסטינית לחקור אותו. 

יש לציין כי גורמים איסלאמיים רבים הוציאו עונש מוות על ערבי המוכר נכסים ליהודים, וסכנת החיים של מדווח שכזה ברורה. בעבר עונו ואף מתו חשודים במכירת נכסים ליהודים. למרות הדיווח, וגם לאחר שכבר נחטף, מפרוטוקול דיון ביהמ"ש המחוזי בירושלים שדן במעצר חשוד במעורבות בחטיפה עולה כי פניית המשטרה לרש"פ לצורך השבתו של החטוף נעשתה באיחור. בית משפט השלום אף מתח בדיון אחר ביקורת על כך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד