בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפים הגיעו לנתיב האבות לקראת ההרס - תמונות

15 בתי משפחות עתידים להיהרס מחר בידי הצבא והמשטרה. אישי ציבור ופוליטיקאים השתתפו בעצרת. "המשפחות מקריבות את ביתן על מזבח שלטון החוק"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשע"ח - 21:33 11/06/2018
גודל: א א א
העצרת בנתיב האבות (צילום: גלעד פילבר/TPS)
העצרת בנתיב האבות (צילום: גלעד פילבר/TPS)

מאות שוטרים וחיילים צפויים להשתתף בהרס כ-15 בתי המשפחות בנתיב האבות שבגוש עציון מחר (ג').

הערב (ב') התאספו אלפים לעצרת מחאה בשכונה. בין משתתפי העצרת רבנים, פוליטיקאים ואישי ציבור, ותושבים ותומכים מרחבי הארץ. לעצרת הגיעו יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, וח"כים נוספים.

התושבים הזמינו את הציבור להגיע לסייע להם גם ביום הפינוי, אך הפינוי יתנהל בצורה מתואמת מראש עם הצבא וכוחות ההרס והגירוש. המשפחות שבתיהם יהרסו יועברו לשכונת הקראווילות שהוקמה עבורם סמוך לישוב.

צפו: הקול מובן - נתיב האבות

"האדמה הזו היא שלנו"

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון אמר בעצרת המחאה וההזדהות: "נמצאות כאן משפחות שעומדות להקריב את ביתם על מזבח שלטון החוק. חוק שאין לו חוק, אין לו משפט, אין לו צדק, אין לו מוסר ואין לו ערכים. חוק שקובע שיהודי שבנה בית על אדמתו צריך לקום וללכת בגלל מתקפה אלימה של ארגונים שכל מטרתם היא לזרוק אותנו מכאן.

יש לי חדשות בשבילם: האדמה הזו היא שלנו, האבנים האלה הם שלנו, גם הקוצים האלה הם שלנו. על גביהם נבנה מחדש לא 15 בתים ולא 150 , אלא 400 בתים. וזו רק ההתחלה.

מי שתקף אותנו מהתחלה לא יישן. הוא רק גרם לנו לבנות, להיבנות ולצמוח. בגוש שעליו מסרנו את נפשנו ועליו מימשנו את זכות השיבה שלנו, ריבונות ישראל תתממש במלואה ובמהרה, בגוש עציון ובכל חבלי המולדת. אנחנו כאן כדי לתמוך ולוודא שהבטחות הממשלה לבנייה במקום יתממשו במהרה"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד