בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפי יהודים נכנסו הלילה לקבר יוסף הצדיק

מעל 6000 איש נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשכם בכניסה הגדולה בשנה המתקיימת לרגל יום ספירת העומר המיוחס בקבלה ליוסף הצדיק - 'היסוד שביסוד'

  • דוד אור שחר
  • כ"ו אייר תשע"ח - 09:28 11/05/2018
גודל: א א א
מתפללים בקבר יוסף (דוברות מוא"ז שומרון)
מתפללים בקבר יוסף (דוברות מוא"ז שומרון)

מעל 6000 איש נכנסו הלילה לקבר יוסף הצדיק בעיר שכם לגל יום 'היסוד שביסוד'.

בין הנכנסים היו גם שר החקלאות אורי אריאל, יו"ר וועדת משנה לוועדת חוץ ובטחון ח"כ מוטי יוגב, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון,  מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית.
וקצינים נוספים ראש המועצה לשעבר גרשון מסיקה, וראש מנהלת קבר יוסף נתנאל שניר. 

הכניסה המתקיימת כל שנה בתאריך זה נחשבת לכניסה הגדולה ביותר בשנה למקום הקדוש. לפני כשבועיים שיפצה באישון לילה המועצה האזורית שומרון יחד עם קציני וחיילי חטיבת שומרון ומנהלת קבר יוסף את מתחם הקבר לקראת הכניסה הגדולה. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הלילה: "יש לנו זכות גדולה לעמוד כחומה בצורה להגנה ולשמירה על אחד המקומות ההיסטורים והחשובים לעם היהודי. הכניסה הגדולה הלילה ואלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ והעולם הם הוכחה נוספת לכך שעם ישראל לא שוכח את המקומות הקדושים לו כנגד כל הסיכויים. כנגד אלפי שנות גלות, כנגד נסיונות מבית ומחוץ להרחיק אותנו מהמורשת שלנו ומהמקומות הקדושים לנו. אנו נמשיך לעמוד לדאוג להגן ולהביא רבבות לקבר יוסף ולשאר המקומות הקדושים בעלי החשיבות ההיסטורית לעם היהודי". 

לכל אורך הכניסה התפרעו בעיר מאות ערבים, הציתו צמיגים ופחי אשפה ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל שהגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות.

שר החקלאות אורי אריאל אמר במקום: "באנו לכאן כדי להתפלל על עם ישראל ועל בטחונו. נמשיך להתפלל בקבר יוסף ונדרוש לשוב ללמוד ולהתפלל כאן גם ביום". 

חכ מוטי יוגב אמר במקום: "התרגשות וזכות גדולה היתה להכנס הלילה להתפלל בקבר יוסף הצדיק שבשכם.
בזכות המועצה האיזורית שומרון, באבטחת צה"ל ובהשתתפות אלפי מתפללים, פקדנו את קברו של יוסף הצדיק בלילה של מידת יסוד שביסוד, להתפלל על אחדות ישראל, הצלחתם של צה"ל וכוחות הביטחון ותפילות נוספות לקוממיות בארצנו ולבנין שלם". 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד