בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"בושה וחרפה": נתקעה המזוודה באל על? השירות לא לתושבי יו"ש

תושב בנימין שמזוודתו נתקעה בשדה התעופה, גילה שאל-על עובדת עם חברה שלא מספקת שירותים ביו"ש

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"ד ניסן תשפ"ד - 11:06 02/05/2024
גודל: א א א
מטוס אל על (קובי ריכטר TPS)
מטוס אל על (קובי ריכטר TPS)

 

תושב יו"ש שנסע עם חברת אל-על ומזוודותיו התעכבו בשדה התעופה, גילה כי חברת המשלוחים בה אל-על משתמשת לא מבצעת משלוחים מעבר לקו הירוק.

א' (השם המלא שמור במערכת), תושב בנימין, טס עם חברת אל-על חזרה לארץ לאחר נסיעת עבודה בחו"ל לפני מספר שבועות. בעקבות החלפת טיסה, המזוודה שלו לא הגיעה איתו במטוס ולאחר עיכוב בשילוח בארץ המזוודה הגיעה רק לאחר שבועיים, ולכתובת של ההורים של אשתו בתוך הקו הירוק, זאת לאחר מסע תלאות שעבר.

על פי א', נאמר לו שהמזוודה הגיע לארץ יום לאחר שהוא הגיע, אולם היא לא הגיעה אליו, אף על פי שנגרם לו הפסד כספי. "כל פעם התקשרתי, והם אמרו לי שזה בארץ וזה יגיע מחר ולמחרת התקשרתי אמרו שמוזר מאוד וזה היה אמור להגיע אתמול", מספר א'. 

רק לאחר כשבועיים, ולאחר שיחות רבות עם אל-על, א' גילה את הסיבה לעיכוב. "בסופו של דבר אשתי קיבלה טלפון ממישהי באל-על, והיא הסבירה לנו שזו בעיה ידועה, שחברת השילוח הזאת לא עוברת את הקו הירוק". 

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

על פי דברי א', המתקשרת הסבירה להם שנהגי חברת המשלוחים הם ערבים והם לא מוכנים לעבור את המחסום, אז בכל פעם המזוודה עלתה אל המשאית אך כשהנהג הבין שהוא צריך לעבור מחסום כדי להגיע אל הכתובת הוא פשוט הסתובב וחזר.

"אני לא היחיד כנראה, זה מה שהם אמרו לנו, שזה דבר ידוע. ואני חושב שזו בושה וחרפה שככה הם מתנהגים".

לאחר עיכוב של שבועיים, והפסד כספי שנגרם לו כשהיה צריך לקנות בגדים במקום אלו שהיו במזוודה, נתן א' את הכתובת של ההורים של אישתו במישור החוף והמזוודה הגיעה למחרת. "כשנתתי להם את הכתובת של ההורים של אשתי, המזוודה הגיעה יום למחרת. ממש באופן מיידי".

 "המזוודה היתה אצל חברת המשלוח כל הזמן הזה, אני יודע את זה כי נסעתי לנתב"ג כדי לחפש את המזוודה והם אמרו לי שהיא לא נמצאת, ושהיא בטח בחברת המשלוח".

מחברת אל על נמסר בתגובה: "אל על מספקת מענה לכלל לקוחותיה, לכל הארץ ללא הבדל במקום המגורים. בעבר, בשל מגבלות נקודתיות ועל מנת לזרז את הגעת המזוודות לבית הלקוח, הציעה חברת המשלוחים למסור כתובת קרובה יותר (לאו דווקא מחוץ ליהודה ושומרון). חברת אל על פועלת לעבוד עם חברות משלוחים נוספות, כדי לזרז ולהנגיש עוד יותר את המשלוחים בזמינות קצרה ולכל חלקי הארץ".

 

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד