בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

באביתר נאבקים בהשתלטות הרשות הפלסטינית

הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על שטחים באזור הכפר ביתא בשומרון. פעילי גבעת אביתר נלחמים בניסיון השתלטות והם יקיימו בעוד שבוע אירוע במקום

  • יח"צ
  • כ"ג שבט תשפ"א - 10:42 05/02/2021
גודל: א א א

ערביי הכפר "ביתא" הסמוך לצומת תפוח, התחילו אתמול (חמישי) בפרוייקט של "משרד החקלאות הפלסטיני" במימון אגף "השטחים הפלסטיניים הכבושים" בקרן ההומניטרית של האו"ם. הפרוייקט מסייע לחקלאים ערבים שמעבדים קרקעות באדמות המדינה שבשטחי C (שליטה ישראלית מלאה) סביב גבעת אביתר הסמוכה.

הכפר ביתא ידוע ככפר עוין, ממנו יצאו ההשתלטויות על מבצר תל ארומה, גבעת אביתר (בערבית: "ג'בל סביח") ומקומות נוספים סביב הכפר. בט"ו בשבט שהתקיים בשבוע שעבר הערבים עלו לאביתר בצורה מאורגנת ונטעו עצים בשטח בהכרזה "ההרים הרינו, המישורים מישורינו, והארץ פלסטינית".

ביום חמישי הבא, כ"ט בשבט (11.2) בשעה 15:00 יקיימו חברי גרעין שומרון עם תושבי היישובים הסמוכים צעדה בשטח מצומת תפוח לאביתר, נטיעות עם אנשי ציבור והיכרות עם משפחות הגרעין.

מאוחר יותר, בשעה 20:00 תתקיים במקום התוועדות ראש חודש אדר עם ישיבות ההסדר באיזור - ישיבת "רועה ישראל" ביצהר, ישיבת "אבינועם" בתפוח וישיבת חומש. עקב הקורונה ההתוועדות תשודר לציבור בשידור חי בדף היוטיוב של הגרעין.

בנוסף, הגרעין מקיים באביתר תפילת מנחה קבועה בימי שישי בשעה 13:00, כדי להתחבר למקום, ולמנוע את ההשתלטות הערבית על ידי נוכחות יהודית קבועה. השבוע תתקיים התפילה בפעם ה-23 ברציפות.

מחברי הגרעין נמסר: "אנחנו מספר משפחות מקרוב ומרחוק, אפילו מהגולן. הצבנו לעצמו מטרה - להקים יישוב יהודי חדש בשומרון, אחרי למעלה מ-25 שנה בהם לא קמו יישובים מוסדרים. אנו קוראים לממשלת ישראל לעצור את ההשתלטות הערבית על אדמות המדינה סביב גבעת אביתר, ולאשר הקמת יישוב חדש על הקרקע".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד