בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביהמ"ש הורה על שחרור הקטין המורחק

הקטין שוחרר באותם תנאים של הצו המנהלי - מעצר בית לילי, ללא תנאים נוספים וללא שהתבקש לחתום על ערבות

  • יח"צ
  • ט"ו חשון תשע"ט - 18:54 24/10/2018
גודל: א א א
אברהם רבין (צילום: שלמה מלט)
אברהם רבין (צילום: שלמה מלט)

שופטת בימ"ש השלום בירושלים שרון לארי הורתה היום (ד') על שחרורו של הקטין אברהם רבין שנעצר אתמול בסמוך לביתה של שרת המשפטים איילת שקד. הקטין שוחרר באותם תנאים של הצו המנהלי - מעצר בית לילי, ללא תנאים נוספים וללא שהתבקש לחתום על ערבות.

נזכיר כי רבין, קטין כבן 16, הגיע אמש לביתה של שקד, לאחר שהודיע מוקדם יותר לאלוף פיקוד מרכז, שלא יוכל יותר להמשיך לשהות בביתו במעצר בית לילי בעקבות הצקות המשטרה אשר מגיעים מידי לילה לבית הוריו ומעירים את משפחתו. הקטין הודיע לאלוף כי הוא מעביר את כתובת מעצר הבית לרחובה של איילת שקד בתל אביב, ואכן הגיע למקום שם נעצר ע"י המשטרה.

במהלך המעצר הגיע השרה שקד לביתה, והקטין קרא לעברה לבטל את הצווים המנהליים. מדובר בצו מנהלי עשירי אותו מקבל רבין בתוך שנה וחצי, הצו קובע כי עליו להתייצב מידי יום בתחנת המשטרה, וכן להישאר במעצר בית לילי.

עו"ד דוד הלוי אשר ייצג את רבין מטעם ארגון חוננו מסר "מלכתחילה לא היה מקום למעצרו של מרשי. מרשי פעל מתוך מצוקה וכאקט של מחאה נוכח התנהלות גורמי הביטחון כלפיו. תמוה בעיני כיצד גורמי הביטחון מרשים לעצמם להותיר את מרשי תחת צווים מנהלים תקופה כה ארוכה ללא כל פיקוח ובקרה ראוייה באופן שפוגע בצורה בלתי הפיכה בסיכויי שיקומו והצלחתו להשתלב כאזרח מועיל בחברה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד