בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביטול חוק ההתנתקות: נתניהו מתנגד

המתיישבים העלו הילוך במלחמה לביטולו של חוק ההתנתקות והבוקר פורסם כי דווקא אליו מתנגד נתניהו, זאת בניגוד לסיפוח

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשע"ט - 10:54 13/05/2019
גודל: א א א
ביטול חוק ההתנתקות (צילום מסך מתוך עמוד הקמפיין לביטול החוק)
ביטול חוק ההתנתקות (צילום מסך מתוך עמוד הקמפיין לביטול החוק)

המועצה האיזורית שומרון ומגורשי היישובים בצפון השומרון פתחו בקמפיין לביטולו של חוק ההתנתקות במטרה להשיב את ארבעת היישובים שנעקרו מצפון השומרון למקומם.

היום יפתח הקמפיין בהובלת ראש המוא"ז שומרון יוסי דגן תחת הסיסמא: "הכניסה ליהודים אסורה". איחוד מפלגות הימין הכניסה את הדרישה לביטול החוק לתוך עקרונות המשא ומתן הקואליציוני.

כחלק מהקמפיין יוצג שלט אדום דוגמת השלטים האדומים בכניסה לשטחי A ביהודה ושומרון, ועליו הכיתוב: "השטח שלפניך הוא שטח בשליטה ישראלית מלאה – הכניסה ליהודים אסורה".

הבוקר פורסם בתכנית הבוקר הזה עם אריה גולן ברשת ב' כי בין דרישות המו"מ של איחוד הימין נמצאות הדרישות לביטול ה"מנהל האזרחי" וסיפוח היישובים היהודיים. וכן ביטול חוק ההתנתקות על מנת לאפשר חזרה ליישובי צפון השומרון שנותרו ריקים.

עם זאת בסביבת נתניהו אומרים, כך על פי הדיווח ברשת ב', כי סיפוח יוכל להיות אחרי הצגת תוכנית טראמפ אך ביטול חוק ההתנתקות עלול להרגיז את האמריקאים ולכן לא יאושר.

"אין זמן נכון מזה, לתיקון העוול אחת ולתמיד" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "מורכבת בימים אלו הממשלה הלאומית ביותר שהייתה אי פעם למדינת ישראל, ממשלה שאין בה אחד שמוכן לומר שההתנתקות לא הייתה טעות, הממשלה הזו צריכה לבטל את חוק ההתנתקות בצפון השומרון, ואין סיבה שהנושא הזה לא ייכנס לקווי היסוד של הממשלה. על האג'נדה הזו הממשלה הזו נבחרה ועליה לממש את האג'נדה הזו בפועל".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד