בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרשת העינויים:

בימ"ש פסק כי עדויות החוקרים שעינו ישארו חסויות

בית המשפט המחוזי מרכז פסק היום כי משפט עצורי דומא יתקיים בדלתיים פתוחות למעט הדיונים בהם יעידו החוקרים. "חוששים לומר לציבור מה קרה בחדרי החקירות"

  • יח"צ
  • כ"ו אלול תשע"ח - 12:12 06/09/2018
גודל: א א א

בית המשפט המחוזי מרכז קיבל הבוקר (ה') באופן חלקי את בקשת עיתון ידיעות אחרונות שביקש לקיים את דיוני משפט דומא בדלתיים פתוחות וקבע כי הדיונים במשפטם של הנאשמים במעורבות ברצח בדומא יתקיימו בדלתיים פתוחות לבד מדיונים הכוללים עדויות של אנשי שב"כ ופרוטוקולים של שיטות חקירה אשר יתקיימו בדלתיים סגורות.

משמעות ההחלטה היא כי עדויות חוקרי השב"כ הנוגעות לשיטות החקירה של הנאשמים במעורבות ברצח שנשמעו במהלך משפט הזוטא לא ייחשפו לציבור.

עו"ד עדי קידר אמר לאחר הדיון כי "בית המשפט קבע היום שהמשפט של דומא ייתקיים באופן כללי בדלתיים פתוחות.

אנחנו סבורים שבסופו של דבר ההחלטה היא החלטה מאוזנת.  כי זכות הציבור לדעת מה היה בחדרי החקירות והציבור עדיין לא יודע את מה שהתרחש ולא שמע את הדברים הקשים שהיו במשפט. אני חושב שהחלטה כזו תאיר באור אחר את כל הפרשה הזאת, וכמובן עדיין תשמור על הזכויות והפרטיות של הקטין שחייבים לשמור עליהם.

דבר אחד לא מובד מדע הפרקליטות עדיים מתחבאים מאחורי מילים מכובסות של אמצעים מיוחדים ולא יוצאים בצורה ברורה ואומרים לציבור את האמת על מה שקרה בתוכו. אנחנו נמתין ונקווה שבימים הקרובים נוכל לדבסר ולספר ולהודיע לציבור מה באמת התרחש שם בחדרי החקירות". 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד