בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימ"ש קבע: הקטינים מחברון ישוחררו ביום רביעי לביתם

בדיון עלה כי הסרטונים אשר פורסמו בתקשורת הינם חלקיים, ואינם מציגים את כל האירוע, שהתרחש בשבת האחרונה בחברון

  • יח"צ
  • כ"ג סיון תש"פ - 13:24 15/06/2020
גודל: א א א

שופט בית משפט השלום בירושלים אלעזר ביאלין דחה היום את בקשת המשטרה להאריך ב-4 ימים את מעצרם של שלושת הקטינים החשודים במעורבות באירוע בחברון. השופט בילאין קבע כי הקטינים ישהו במעצר עד יום רביעי ואז ישוחררו הקטינים למספר ימים נוספים למעצר בית בביתם.

מדובר על קטינים שנעצרו בחשד למעורבות בעימות שהתרחש בין מספר מתיישבים לערבי סמוך לבית הדסה בחברון בשבת האחרונה, לאחר שהאחרון תקף אותם.

בדיון עלה כי בידי המשטרה סרטונים של כל האירוע, וכי הסרטונים אשר פורסמו בתקשורת הינם חלקיים, ואינם מציגים את כל האירוע. בנוסף עלה כי הקטינים נעצרו על סמך מידע מודיעיני בלבד ולא על בסיס ראיות מוצקות. 

עו"ד אבחי חג'בי אשר ייצג מטעם ארגון חוננו את שלושת הקטינים מסר לאחר הדיון "מסתבר לאחר הדיון שהסרטון אשר הופץ בתקשורת מתעד חלק מהאירוע בלבד, תחילת האירוע כפי שעולה מהמצלמות האחרות המצויות בידי המשטרה, ולא מסרטון מגמתי וערוך של פלסטינים בעלי אינטרס, החלה כאשר דמות דוחפת את חברתה והמתלונן שהלך במקום נדחף ע"י הדמות הנדחפת, מכאן רואים שמדובר בתגרה ולא בתקיפה כפי שמשטרת ישראל מנסה לצייר כל שכן לא תקיפה ממניע גזעני. אנו שמחים שבימ"ש כבר עכשיו קבע את תנאי שחרורם של מרשיי".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד