בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בישוב יצהר מתריעים: "הצו המנהלי עלול להוביל לתסיסה"

בישוב יצהר מזהירים מתסיסה עקב כוונה להוציא צו הרחקה ללא משפט למשפחה מהישוב. "זו לא פגיעה אישית אלא פגיעה בישוב כולו"

  • יהודה פרל
  • י' אלול תשע"ט - 09:17 10/09/2019
גודל: א א א
הישוב יצהר. צילום: הקול היהודי
הישוב יצהר. צילום: הקול היהודי

מזכירות הישוב יצהר שיגרה מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן ובו הזהירה ממצב בו יממש האלוף את הודעתו על כוונה להרחיק בצו מנהלי ללא משפט וללא ראיות את נריה זארוג, תושב הישוב נשוי ואב לשני ילדים קטנים.

במזכירות הישוב אומרים כי במידה והצו ימומש הדבר יביא לתסיסה ולכך שהיחסים הטובים של הישוב עם המערכת הצבאית לא יוכלו להמשיך כסדרם.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

"בשבוע שעבר הוצאת הודעה על כוונה לתת צו הרחקה מנהלי לחברנו היקר תושב הישוב נריה זארוג. צו זה במידה ויינתן יכריח את נריה, אשתו מרים ושני ילדיהם הרכים, להיות מגורשים מביתם, קהילתם, מרכז חייהם ומקומות עבודתם", נכתב.

"צו מנהלי הינו פגיעה קשה בזכויות הכי בסיסיות של תושב. צו זה, שהינו שארית חוקתית מימי המנדט הבריטי יוצא ללא משפט או הצגת ראיות בהליך פלילי רגיל במדינת ישראל, ומונע מנריה התמודדות מול הטענות נגדו בהליך נורמטיבי. מהידוע לנו, פעמים רבות מי שעומד מאחורי צווים מנהליים אלו הם אנשי המחלקה היהודית בשב"כ. התנהלותה הקלוקלת של המחלקה היהודית בשב"כ נחשפה בשנים האחרונות שוב ושוב - עינויים, עלילות שווא, תיוג ציבורים שלמים כ"מסוכנים לביטחון המדינה" ועוד.

"אנו לא יכולים להשלים עם פגיעה כה חמורה בנריה ומשפחתו. זו אינה פגיעה אישית בהם אלא פגיעה בישוב כולו".

"כידוע לך, בשנים האחרונות, הודות למאמצים הדדיים גדולים, הצלחנו לבנות מערכת יחסים מיוחדת מאוד ומלאת אמון, שהשכילה לחבר בין היישוב לבין מערכת הביטחון. לצערנו, כל עוד יהיה תקף צו גירוש כנגד משפחת זארוג, הדבר יגרום לתסיסה רבה בציבור ולכן לא נוכל להמשיך את קידום התהליכים והשיח, כדוגמת אלו שדיברנו עליהם בפגישתנו האחרונה".

"אנו קוראים לך לחזור בך מכוונתך להוציא צו מנהלי זה, ולהימנע מפגיעה כה קשה בזכויותיה הבסיסיות ביותר של משפחת זארוג".

אתמול פורסם בקול היהודי כי שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שיגר מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ובו קרא לו למנוע את מתן הצו המנהלי למשפחת זארוג.

"צו מנהלי, שקיים מימי המנדט הבריטי ואשר מוצא ללא משפט או הצגת ראיות בהליך פלילי רגיל בו לחשוד ישנה אפשרות להתגונן משפטית מפניו, מהווה פגיעה אנושה בזכויות האדם הכי בסיסיות", כתב השר סמוטריץ'. "אני מבקש ממך כראש הממשלה ושר הביטחון וכמי שאמון על השב"כ והצבא להורות על ביטול הכוונה לגרש מביתה את משפחתו של מר זארוג ללא דין וללא משפט".

במוצאי שבת נערכה הפגנת מחאה מול ביתו של האלוף פדן במכבים-רעות, ובה השתתפו כ-40 מתיישבים. במהלך ההפגנה, כך טענו המתיישבים, השוטרים ביקשו להתנכל אליהם. שניים מהמפגינים נעצרו ושוחררו מאוחר יותר בתחנת המשטרה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד