בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכנס סרוגים: אשת העצור בפרשת העינויים צעקה על בנט

כשבנט סיפר כיצד נפש עם משפחתו בתקופה בה היה אזרח מן השורה, קמה אשתו של עמירם בן אוליאל וצעקה לעברו: "בעלי עונה בגללך". בנט: "מוזמנת לקבוע פגישה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אלול תשע"ט - 09:49 03/09/2019
גודל: א א א
(חיים גולדברג, סרוגים)
(חיים גולדברג, סרוגים)

במלון רמדה בירושלים נערך השבוע כנס 'דור ה-S' של אתר האינטרנט סרוגים, בו התארחו חברי כנסת, שרים, רבנים ועוד ודברו על הנושאים הבוערים, שבועיים לפני הבחירות לכנסת ה-22.

בין הדוברים היו גם הרב שמואל אליהו, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שר הבטחון לשעבר בוגי יעלון, השר זאב אלקין, השר רפי פרץ, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יו"ר כחול לבן בני גנץ, עו"ד איתמר בן גביר, השרה לשעבר איילת שקד והשר לשעבר נפתלי בנט, לצד ראשי מועצות ביו"ש ועוד.

הכנס עסק בנושאי התיישבות, חינוך, כלכלה, ועוד דברים בהם עוסקת הציונות הדתית. הכנס כמובן היווה במה עבור הפוליטיקאים לקראת הבחירות הקרובות לכנסת.

ברוב האירוע המנחה היה עופר חדד, כתב ומגיש בחדשות ערוץ 12. חדד שאל את השר לשעבר נפתלי בנט על התקופה האחרונה, מאז פוטר בנט ממשרד החינוך ועד לתחילתה של מערכת הבחירות החדשה.

בנט אמר כי זו הייתה תקופה מוצלחת וכי הוא נהנה בחברת משפחתו. באותו רגע קמה אוריין בן אוליאל, אשתו של עמירם, מי שעונה בידי השב"כ בפרשת העינויים ונאשם בהצתת הבית בכפר דומא וברצח בני משפחת דוואבשה.

בן אוליאל החלה לקרוא לעבר בנט: "יש מישהו אחד שלא נהנה בבית עכשיו. בעלי עונה בגללך בעינויים קשים וכעת הוא יושב בכלא על לא עוול בכפו", בנט השתתק ומארגני האירוע ניסו להוציא החוצה את בן אוליאל.

"אתה תמכת בעינויים באותם רגעים שעינו אותו. אמרת שלא עינו אותו ושאין שום עינויים. איך אתה לא מתבייש, תתנצל על מה שעשית, אתה כיסית על העינויים", המשיכה אשת העצור לתקוף את בנט.

מנחה השיח כתב חדשות 12 עופר חדד הציע לבנט להגיב לדבריה אם ירצה. בנט אמר כי היא מוזמנת לקבוע פגישה עם ראש המטה שלו ולשוחח בהזדמנות והוסיף כי "אנחנו רוצים לשמור על ביטחון ישראל לצד זה לשמור על מדינת חוק ולצד זה אנחנו לא רוצים חלילה שאדם חף מפשע יוכתם".

במהלכה של התקופה בה עונה בן אוליאל בחקירותיו במרתפי השב"כ, הוטחו האשמות חמורות כנגד השב"כ המענה יהודים. בנט, באותה העת, גונן על השב"כ ואף הצהיר מספר פעמים כי אין עינויים במרתפי החקירות וכי החקירה מתנהלת כתיקנה. אמירותיו של בנט חיפו על שהתחולל באותה העת במרתפי השב"כ כאשר במהלך 'משפט דומא' המתנהל כעת קבע בית המשפט כי אכן בן אוליאל עונה בעינויים קשים במהלכם הודה במיוחס לו.

בימים אלה מתנהל משפטו של בן אוליאל בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד. כזכור, בעקבות העינויים, בית המשפט פסל חלק מהעדויות וקבע כי הם הוצאו מבן אוליאל תחת עינויים ואינן קבילות.

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד