בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
המצור על קומי אורי:

במחאה על האלימות - העצורים מסרבים להשתחרר

המצור על קומי אורי: העצורים מסרבים להשתחרר ונשארו במעצר כמחאה על האלימות והרדיפה של מג"ב את השכונה. "מעצר אלים ולא חוקי"

  • יח"צ
  • כ"ד ניסן תשפ"א - 09:09 06/04/2021
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

העצורים אשר נעצרו אתמול (ב') בשכונת קומי אורי ביצהר, לאחר ששוטרי מג"ב פרצו לבית המדרש בגבעה ועצרו באלימות שניים מהנוכחים, סרבו לחתום על תנאים מגבילים ונשארו במעצר כמחאה על הפריצה לבית המדרש ועל ההתנכלות של כוחות מג"ב לשכונה.

השניים נעצרו בעת שלמדו בבית המדרש בשכונה, שוטרי מג"ב שהגיעו למקום פרצו לבית המדרש, שברו את דלת הכניסה, ועצרו באלימות את השניים. לאחר חקירה בתחנת המשטרה ביקשה המשטרה לשחרר את השניים בתנאים מגבילים כבר אתמול בשעות הערב, אך כאמור, כמחאה הם סרבו להשתחרר והם יובאו היום לדיון בבימ"ש השלום בפ"ת.

עו"ד נתי רום המייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו סיפר "‏שוב מעצר אלים ולא חוקי בשכונת קומי אורי.

בגיר וקטין שוהים במעצר מיותר לחלוטין. כוחות המשטרה נכנסו לתוך בית ללא צו המאפשר להם כניסה לבית וללא הצגת צו שטח צבאי סגור, שלא הוצג גם לבקשתי בתחנת המשטרה.
‏אין מקום למעצר, ובוודאי שאין מקום לעצור קטין בנסיבות אלו על הפרת הוראה חוקית."

סגן השר מאיר פרוש, התייחס לאירוע בקומי אורי: "אני פונה שוב ושוב למערכת הבטחון: תפסיקו להתנכל לתושבי גבעת קומי אורי, אלו אינם הפושעים של המדינה. הם בסך הכל יהודים שרוצים לתפוס וליישב פה עוד חלקה בארץ. בכוונתי לפנות בהקדם למפכ"ל המשטרה בכדי לקבל הבהרות על אלימות השוטרים", אמר.

בהמשך דבריו ביקש פרוש לחזק את תושבי המקום שנתונים כבר שנה וחצי תחת מצור משטרתי: "אמנם ארץ ישראל נקנית ביסורים אבל כואב לי הלב על היסורים שאתם עוברים. אבל אני מחזק אתכם, אתם עושים את הדבר הטוב ביותר. המשיכו ללמוד ולהתיישב בגבעה ותזכו להרחיב את ההתיישבות שהתחלתם בה - ימה וקדמה, צפונה ונגבה", הוסיף.

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, מסר בתגובה למעצר שני התושבים: "האירוע שהתרחש בגבעת קומי אורי ביצהר, בו נעצרו שני תושבים ללא עוול בכפם, בעת שלמדו תורה בבית הכנסת בגבעה, הוא אירוע חמור ומקומם שאין לו מקום במדינה יהודית".

"האירוע הזה הינו המשך ליחס כאל אזרחים סוג ב' אותו חווים תושבי הגבעה בשנה האחרונה, מצד משטרת ישראל". 

"אני קורא לראש הממשלה נתניהו ולשר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, להסיר את המצור מהגבעה לאלתר, ולהורות במיידי על הפסקת ההתנכלות לציבור המתיישבים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד