בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במימון האיחוד האירופי: הרש"פ חנכה בניינים בשטח C

למרות ששטחי C הינם תחת אחריות ישראלית מלאה, נחנכו השבוע שני בניינים רב-תכליתיים עבור ערביי גוש עציון בשטח C. רגבים: "חתירה תחת שלטון החוק המובילה למסלול של התנגשות"

  • י"ד כסלו תש"פ - 12:00 12/12/2019
גודל: א א א

האיחוד האירופי, דנמרק והרשות הפלסטינית חנכו השבוע (יום רביעי) שני בניינים רב-תכליתיים בכפרים אל-מעצרה ומרה מיעלה שבאזור גוש עציון.

שני הבניינים ממוקמים בשטח C שנמצא תחת אחריות ישראלית מלאה. השטח הכולל של שני הבניינים הוא 630 מ"ר ולדברי מקורות ערביים, הם ישרתו יותר מ-2,000 ערבים מדי יום.

לצורך הקמת הבניינים האיחוד האירופי תרם 310 אלף אירו ודנמרק תרמה 215 אלף אירו. באירוע ההשקה נכחו נציגים מהאיחוד האירופאי, דנמרק ומהרשות הפלסטינית.

"על ידי השקעה בפרויקטים באזור C אנו משקיעים במדינת פלסטין העתידית" הצהיר סימון פטרוני מהאיחוד האירופאי. "האיחוד האירופי ימשיך לתמוך בפרויקטים לקידום כלכלי פיתוח ושיפור איכות חייהם של הקהילות הפלסטיניות באזור C באזורים כמו מגזר פרטי, סביבה וחקלאות", המשיך פטרוני בדבריו.

האיחוד האירופאי כתב בהודעתו, כי המבנים חדשים הוקמו כחלק ממדיניות של "התערבויות התפתחותיות באזור C" של חברות האיחוד. "האיחוד האירופי פועל במשותף עם הרשות הפלסטינית לפיתוח שטח C ותמיכה בקהילות פלסטיניות", כך לדברי האיחוד.

גורם במשרד הבטחון אמר לסוכנות הידיעות TPS, כי שר הבטחון נפתלי בנט אמר לשגרירים של האיחוד האירופאי, כי "בנייה לא חוקית במימונם תיהרס על ידי ישראל והבהיר כי עמדתו בנושא חד משמעית".

בתנועת רגבים מגיבים להודעת האיחוד האירופי ומבקשים להסביר את "הסיפור האמיתי עם הפרויקטים הממומנים על ידי האיחוד האירופי".

"זו הפעילות הקלאסית של "תוכנית פיאד", החותרת להשתלטות על אזורים אסטרטגיים ביהודה ושומרון הנמצאים בשליטה של מדינת ישראל", אומר אברהם בנימין דובר תנועת רגבים. "המקום המכונה "מסעארה" ממוקם למעשה ב"גבעת העיטם" - נקודה אסטרטגית החותכת את גוש עציון לשניים, ומפרידה בין הגזרה המזרחית והמערבית של הגוש".

"הרשות הפלסטינית ממקדת שם את המאמצים במטרה לחסל את צמיחתם והתפתחותם של ההתיישבות הישראלית בגוש עציון, שהיתה מאז ומתמיד בקונצנזוס הישראלי".

"לא משנה איך תסתכלו על זה", מוסיפים ברגבים. "על פי החוק הבינלאומי, על פי הסכמי אוסלו, על פי החוק הישראלי - האיחוד האירופי שמממן פעילות לא חוקית שחותרת תחת שלטון החוק ופוגע באופן מודע במדינת ישראל - מוביל למסלול של התנגשות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד