בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן גביר דורש: הליך פלילי לפעיל השמאל שנכנס לשכם

​עו"ד איתמר בן גביר פנה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה בעקבות הפרסום בקול היהודי על כניסתו של פעיל שמאל לשכם בניגוד לחוק

  • אלחנן גרונר
  • ג' תשרי תשע"ט - 11:47 12/09/2018
גודל: א א א
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)

בעקבות הפרסום בקול היהודי אודות כניסתו של פעיל השמאל בומה ענבר לשכם בניגוד לחוק, פנה עו"ד איתמר בן גביר ליועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן, בדרישה להורות על חקירה פלילית נגד ענבר והעמדתו לדין.

"ברור הדבר שאין צורך להרחיב את היריעה על חומרת הדברים", כתב בן גביר. "המדובר באיש שמאל, שלא רק שהוא מפר את החוק ברגל גסה, אלא אף עושה זאת מספר רב של פעמים ומצהיר כי הוא מודע לכך שמעשיו הם בלתי חוקיים".

בן גביר אף ציין כי יהודים הנכנסים לקבר יוסף בשכם ללא אישור מועמדים לדין שוב ושוב, וכפי שפורסם בקול היהודי ישנן הוראות מיוחדות של שי ניצן עצמו להחמיר בנושא.

"בנסיבות אלו ומאחר ובלא מעט כתבי אישום בשנים האחרונות העמדתם אזרחים ישראלים לדין פלילי על הפרת אותם צווים נבקש להורות על חקירתו והעמדתו לדין של מר ענבר בגין הפרת צו האלוף", כתב בן גביר.

ענבר, פעיל שמאל המתמקד בסיוע לערבים מרצועת עזה בקבלת טיפול רפואי וכן בהכנסת ציוד לעזה, אישר בשיחה עם הקול היהודי כי נכנס לשכם בניגוד לחוק, וסיפר כי קנה בעיר צעצועים לילדים חולים ברצועת עזה, אותם העביר בסיוע רשות המעבר של משרד הביטחון וכוחות מת"ק לשטח הרצועה.

בקול היהודי פרסמנו לאחרונה תחקיר אודות תופעה במסגרתה נכנסות נשים ונערות יהודיות לשטחי A לצורך בילוי עם ערבים, אך הרשויות אינן פועלות נגד העניין.

דווקא נגד יהודים הנכנסים לקבר יוסף ללא אישור ישנה פעילות נחושה של המשטרה והצבא.

פרקליט המדינה שי ניצן אף הוציא בעבר הנחיות מחמירות במיוחד ביחס ליהודים שנכנסו לקבר יוסף, כולל מעצרים, הגשת כתבי אישום בכל מקרה ובקשת תנאים מגבילים חמורים מבתי המשפט.

הדברים מופיעים בפרוטוקולים של הצוות המיוחד שניצן עמד בראשו כמשנה לפרקליט המדינה לענייני אכיפת החוק על יהודים ביהודה ושומרון.

במשטרה בחרו שלא להגיב עניינית לנושא ומסרו תגובה כללית: 

"משטרת ישראל פועלת ואוכפת את החוק בשוויוניות וללא משוא פנים, בין היתר, במטרה למנוע סכנה לחיי אדם.

באזור יהודה ושומרון כניסת ישראלים לשטחי A אסורה ומהווה עבירה ביטחונית שעלולה לסכן את אותו אדם. לכן משטרת ישראל פועלת ביחד עם צה"ל ויתר כוחות הביטחון למנוע ולאכוף את הנושא ככל שניתן. 

נציין כי במהלך השנה החולפת התרחשו עשרות מקרים בהם נכנסו אזרחים ישראלים לשטחי הרשות הפלסטינית תוך הפרת הוראה חוקית. מרביתם נקלעים לאירועי שוד, גניבת רכבם וציוד יקר ערך ולרוב תחת איומים וסכנה ממשית לחייהם. משטרת ישראל שבה ומדגישה בפני כל אזרח ישראלי באשר הוא כי כניסה לשטחי הרשות הפלסטינית ללא תיאום ביטחוני מול צה"ל ובלא אישור כנדרש - עלולה לסכן חיי אדם."

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון