בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות תחקיר הקול היהודי: העסק הערבי עזב את אזור התעשייה

בעקבות תחקיר הקול היהודי רפדיה שהנפתחה בקדומים והעסיקה תומכי טרור נסגרה ועברה לשכם. בעל העסק: "בעיה רצינית לפתוח במקומות כאלה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אב תשפ"א - 08:49 28/07/2021
גודל: א א א
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)

בעקבות תחקיר הקול היהודי נסגרה רפדיה באזור התעשייה קדומים שהעסיקה ערבים תומכי טרור משכם. לקול היהודי נודע כי לאחרונה העסק עבר לשכם בעקבות האיסור על כניסת העובדים שפעילותם נחשפה בקול היהודי.

מדובר בעסק שנפתח לפני כשנה באזור התעשייה של הישוב קדומים. תושבים התלוננו כי במקום יושבים עובדים משכם ללא פיקוח, משמיעים מוזיקה בקול, ומתנהגים בצורה שאינה סבירה, וזאת במרחק של מטרים בודדים ממכון הכושר של הישוב אליו מגיעות מדי יום נשים מהאזור.

תחקיר הקול היהודי העלה את זהותם של חלק מהעובדים במקום ובבדיקות שערכנו התברר כי הם מגיעים לעבודה במקום ללא אישורים וכי בדפי הפייסבוק שלהם מובעות עמדות ברורות של תמיכה בטרור.

בעקבות פניית הקול היהודי למועצה מקומית קדומים, הצהיר ראש המועצה חננאל דורני כי "ישקול לסגור את המקום".  לקול היהודי נודע כי בעקבות התחקיר והפיקוח שהפעילה המועצה המפעל עבר לאחרונה לאזור שכם. "העברתי את המפעל לכיוון שכם. יש בעיה רצינית לפתוח במקומות כאלה", נשמע בעל העסק מכפר קאסם מספר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

נזכיר כי העסק (רפדיה) נפתח באזור התעשייה קדומים לפני כשנה על ידי ערבי מכפר קאסם, כשבפועל מי שעבדו בו היו ערבים משכם, חלקם ממחנה עסכר. בעקבות פניות של תושבים שהתלוננו על כך שהערבים העובדים במקום אינם עוברים בדיקות ובמקום אין אבטחה, וכן על מוזיקה רועשת בערבית ואווירה לא נעימה לתושבים היהודים, ביצענו בקול היהודי תחקיר שגילה כי לפחות לחלק מהעובדים אין אישורי עבודה מטעם הרשויות, וכי הם תומכי טרור.

מצילומי עמוד הפייסבוק של מנהל העסק בשטח, קוטייב, עולה כי הוא תומך מוצהר בטרור. באחד הפוסטים הוא שיתף תמונה של עשרות מחבלים בכירים – בניהם חאדר עדנאן, בכיר הג'יהאד האסלאמי המסית חדשות לבקרים לרצח יהודים – והוסיף דברי שבח ואהדה עליהם.

במועד אחר הוא העלה שידור חי מתהלוכת מחבלי חמאס בשכם, בה נשמעו קריאות קצובות של המונים בעד החמאס. במקרים נוספים הוא פרסם תמונות של "שהידים" מעזה, ועוד פוסטים לאומניים שונים.

עובד אחר במפעל, סולימאן עבד אלעזיז, העלה לתמונת הפרופיל שלו ילד, ככל הנראה בנו, אוחז ברובה M16. כמו כן הוא העלה שידור חי מחתונה בה השתתף כשצרורות ירי נשמעים בסמוך אליו. כאמור, הערבים האלה נכנסו יום יום לעבודה באזור התעשייה קדומים, בלי שקיבלו היתרים ובלי שעברו את הבידוק הבטחוני המקובל. 

בעקבות הממצאים פנינו לראש מועצת קדומים חננאל דורני, שסיפר תחילה כי מחלקת הביטחון של קדומים עורכת ביקורות במקום וכי העובדים עם אישורים, אך מכיוון שהכניסה לאזור התעשייה הינה לפני שער הישוב, הם לא נבדקים אחד אחד כמו שאר הפועלים הנכנסים לקדומים.

בעקבות הממצאים שהצגנו אז לדורני נמסר ממנו כי נערכו ביקורות נוספות שבהן אותרו עובדים ללא אישורים, ובעקבות כך הוגברו תדירות הביקורות של הקב"ט במקום והמועצה "תשקול לסגור את המקום". כאמור, לאחרונה נודע לקול היהודי כי העסק אכן עזב את אזור התעשייה ועבר לשכם.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד