בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ברוך מרזל "מעודד" את המופתי של ירושלים

המופתי פסק שאין לעבור במגנומטרים בהר הבית. מרזל מציע לו להרחיב את 'הפסק' גם למערת המכפלה ולכל מקום בו יש מגנומטרים

  • כ"ה תמוז תשע"ז - 18:37 19/07/2017
גודל: א א א
המגנומטרים בכניסה להר הבית (מתי עמר, tps)
המגנומטרים בכניסה להר הבית (מתי עמר, tps)

לאחר שהודיע המופתי של ירושלים כי מוסלמי שיכנס לשערי הר הבית דרך המגנומטרים תפילתו לא תתקבל, מחזק ברוך מרזל, איש חברון, את המופתי וקורא לו להחיל את 'הפסק' שלו גם על מערת המכפלה, ובעצם בכל מקום אפשרי...

"ברצוני להביע בפני את התפעלותי הרבה מעמידתך על עקרונות דתך ועל כך שאינך מתרפס בפני השלטונות בעמדך על משמר האיסלם", כתב מרזל למופתי. "הפסק שהוצאת אודות כך שמוסלמי שעובר במגנומטרים בהר הבית אין תפילתו מתקבלת הוא פסק אמיץ לנוכח נסיונות של גורמים שונים לכופף את אמונתך".

"אצלנו ביהדות יש מושג שנקרא "אין מזרזין אלא למזורזין", והכוונה היא שמי שכבר עושה דבר טוב, ניתן לצפות ממנו שימשיך עם עוד מעשה טוב. לכן אני קורא לך להרחיב את הפסק שלך באופן שיחול לא רק על הר הבית, כי אם גם על מערת המכפלה, שרק בשבוע שעבר אונסקו חידשו שהיא אתר מוסלמי שם, כידוע, מוצבים מגנומטרים בכניסה למתחם. השתיקה שלכם במערת המכפלה מראה שגם בהר הבית ממשלת ישראל בסוף תצליח".

מרזל הוסיף ואמר, כי "לא יתכן שמוסלמים יושפלו בצורה כזו ויצטרכו לעבור בידוק של שלטון הכיבוש הציוני".

"אחרי סיום הטיפול במקומות הקדושים כדאי לשקול להרחיב את הפסיקה על אותם מגנומטרים המסמלים את הכיבוש. כידוע לכל, מכשירים אלו מוצבים בכל משרדי הממשלה, ברשות הדואר, בביטוח הלאומי, בבתי החולים ובעוד מוסדות ציבור רבים, אותם פוקדים בני הציבור המוסלמי".

"כמה טוב שיש מנהיגים דתיים כמוך, אשר באמצעות הפסקים האמיצים שלהם ניתן להתקדם איתם לעבר השלום והשקט המיוחל (כמו שיש בימים אלו על הר הבית)".

בסיום מכתבו כתב מרזל, כי "במידה ולא תרחיב את פסיקתך למערת המכפלה, יתברר שלכל ההחלטה שלך אין כל משמעות דתית, ובסך-הכל הפכת לעוד פוליטיקאי ומחבל קטן. בצפיה לבנית המקדש עוד השנה ובתקוה שתזכה במהרה לראות את פני משיח צדקנו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד