בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשב"כ פתחו בסבב לגיוס משת"פים יהודים?

צעירים מהשומרון קיבלו בשבועות האחרונים 'הצעות עבודה' מגורמים עלומים במשרד הבטחון. איש שב"כ איים על פעיל הר הבית שיבוא למפגש עמו

  • דוד אור שחר
  • י"ג אדר תשע"ט - 08:00 18/02/2019
גודל: א א א
 (צילום: שלמה מלט)
(צילום: שלמה מלט)

בשבועות האחרונים נראה היה כי במחלקה היהודית בשב"כ מחפשים במרץ משתפי פעולה חדשים בקרב תושבי היישובים ביהודה ושומרון.

לקול היהודי נודע כי לפחות שלושה צעירים המתגוררים בשומרון קיבלו שיחות טלפון, חלקן ממספר חסוי, כשעל הצד השני היו אנשים שונים שהציגו את עצמם כגורמים ממשרד הבטחון המעוניינים לשוחח איתם.

"התקשרו אלי אמרו לי זה ממשרד הבטחון מתי אפשר לשבת איתך. אמרתי להם למה שאשב איתכם אתם שב"כ לא?", סיפר אחד הצעירים לקול היהודי.

"אחר כך אמרתי להם שלפחות יגידו לי במה מדובר. אח"כ ניסו עוד כמה פעמים ניסו להתקשר אלי והייתי בעבודה וכו' וכבר לא עניתי".

צעיר נוסף עמו שוחחנו אף הוא סיפר נסיון גיוס דומה שעבר אך גם הוא בחר שלא להמשיך את התקשורת עם אנשי השב"כ.

גם תום, צעיר הלומד בישיבת המקדש דיווח כי לאחרונה איש שב"כ המכנה את עצמו בשם 'בנאי' מתקשר אליו על מנת לזמנו לשיחת אזהרה בתחנת המשטרה אף מאיים עליו בשיחות טלפוניות.

בשיחות נשמע בנאי פונה לתום ואומר לו שעליהם להיפגש בתחנת משטרת הקישלה וזאת על מנת שישוחחו בינהם כ-40 דקות "על מנת להבהיר מספר דברים".

"יש איזשהוא נושא שמאוד קשור אליך וחשוב שתשמע", פונה בנאי לתום. "אם אני מוצא זמן להשקיע ולבוא לדבר איתך מן הראוי שגם אתה תקדיש עבורי את הזמן הזה. אמרתי לך שלא אפרט בטלפון על מה אני רוצה לדבר איתך". 

לאחר שתום מסרב להגיע לפגישה מתחיל איש השב"כ לאיים "העיסוק בנושא הר הבית הר הבית הוא מקום רגיש ואתה בתור אחד שנמצא שם כל יום מבין את זה ויודע. לכולם יש אינטרס לשמור שם על הסטטוס קוו עכשיו כל התנהגות פרובוקטיבית שם לא משנה מי בין עם זה שוטרים או בין אם זה בני מיעוטים לא מתקבל בעין יפה", הוא אומר.

"אתה חייב להקפיד על הנחיוות הביקור ליהודים בהר הבית. אם היית מגיע הייתי מסביר לך ועוזר יותר. כרגע האחריות היא עליך וצריך שישב לך בראש כל פעם שאתה עולה להר הבית", סיים בנאי. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד